Kontakt

Wschodni szlak rowerowy Green Velo

Rowerem przez pięć województw

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą w ramach rozwoju szlaku, chcesz by twój obiekt uzyskał status MPR lub jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami skorzystaj z poniższej listy kontaktowej:

 • Utrzymanie infrastruktury
  Wiktor Wójcik
  Departament Infrastruktury i Geodezji, tel. 89 512 59 00,
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Miejsca Przyjazne Rowerzystom
  Anna Jaroszuk
  Agnieszka Klucznik-Edriouch
  Departament Turystyki tel. 89 521 69 13 lub 89 521 69 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Obsługa, aktualizacja i publikacja treści na portalu www.greenvelo.pl 
  Anna Jaroszuk
  Agnieszka Klucznik-Edriouch
  Departament Turystyki tel. 89 521 69 13 lub 89 521 69 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Problemy z działaniem portalu www.greenvelo.pl 
  Centrum Informacji Turystycznej,
  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
  tel. 41 348 00 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Udzielanie sublicencji do znaku Green Velo, udzielanie rekomendacji patronatów Green Velo,
  Anna Chałacińska - tel. 41 361 80 57, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Przebiega przez pięć województw, a jego główna nitka liczy 1885 km (a razem z 13 trasami łącznikowymi oraz alternatywnymi łącznie 2071 km).

Część tego szlaku przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie (prawie 400 km) i umożliwia zwiedzanie jego północnych terenów, bardzo malowniczych oraz obfitujących w atrakcje przyrodnicze i kulturowe. W regionie wydzielono trzy odcinki trasy, nazwane królestwami rowerowymi: „Nad Zalewem Wiślanym” (93 km), „Warmia i okolice” (147 km) i „Północne Mazury” (153 km).

„Nad Zalewem Wiślanym” to królestwo gdzie zachowało się wiele pamiątek z historii Elbląga, drugiego co do wielkości miasta województwa, Fromborka, gdzie przez blisko 30 lat mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik oraz Braniewa.

Kierując się na południowy wschód, dojeżdżamy do kolejnego „królestwa rowerowego” – „Warmia i okolice”. Pierwszym miastem na szlaku jest tu Pieniężno, stąd kierujemy się malowniczymi terenami Wzniesień Górowskich do Górowa Iławeckiego, kolejnym miastem jest Lidzbark Warmiński. Zmierzając do Bartoszyc, pokonujemy płaski obszar Niziny Sępopolskiej. Po drodze do Sępopola, ostatniego miasta na tej części szlaku, warto zajrzeć do stadniny koni w Liskach.

„Królestwo rowerowe” „Północne Mazury” obejmuje obszary atrakcyjne przyrodniczo i różnorodne krajobrazowo, leżące na północ od Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Początkowo trasa wiedzie terenami nizinnymi. Po drodze do Węgorzewa mijamy Korsze, Barciany z imponującym zamkiem krzyżackim oraz Srokowo. Stąd trasę poprowadzono wydzielonym traktem przez coraz liczniejsze wzgórza. Ostatnie miasto tej części szlaku to Gołdap, położona w pobliżu granicy z Rosją i mająca status uzdrowiska.

Turyści jadący mogą korzystać ze zlokalizowanych na trasie MOR-ów, czyli Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w bezpieczne stojaki, ławy, stoły, wiaty, kosze na śmieci i tablice informacyjne (niektóre także w przenośne toalety i umywalki). Na turystów czekają również Miejsca Przyjazne Rowerzystom, czyli rekomendowane obiekty (noclegowe, gastronomiczne, usługowe), które dostosowują swoją ofertę do potrzeb miłośników dwóch kółek.

Więcej informacji o szlaku na stronie internetowej: www.greenvelo.pl 

Katalog Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Szlaku Green Velo: http://greenvelo.pl/78

.....................................................................................................................................................................................................................................................

 

Ogłoszenie o naborze Miejsc przyjaznych Rowerzystom

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza:
a) OBIEKTY NOCLEGOWE,
b) ATRAKCJE TURYSTYCZNE,
c) OBIEKTY GASTRONOMICZNE,
d) INFORMACJE TURYSTYCZNE;
e) POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE

zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, położone w tzw. korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (wykaz gmin stanowi załącznik nr 1a do dokumentu Zasady Współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom).

Podstawą uzyskania przez zgłoszony obiekt statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom będzie:
• prowadzenie przez zgłaszany obiekt działalności zgodnej z zakresem kategorii objętych naborem, zgodnie z pkt. 3 a-e rozdziału II "Regulamin współpracy";
• lokalizacja obiektu na terenie objętym naborem
(zgodnie z załącznikiem 1a "Regulamin współpracy");
• kompletność wypełnienia formularza zgłoszeniowego, w tym dołączenie wymaganych zgodnie z pkt. 1d rozdziału VII "Regulaminem współpracy" załączników graficznych oraz poświadczenie zgodności zakresu działalności obiektu z założeniami systemu rekomendacji w zakresie prawdziwości spełnienia kryteriów rekomendacji.

Obiekty, których zgłoszenia zostały odrzucone, otrzymają pisemną informację na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Wszystkie zgłoszone i spełniające kryteria formalne obiekty zostaną umieszczone na portalu www.greenvelo.pl oraz w dedykowanej aplikacji mobilnej. Zgodnie z pkt. 13 rozdział V "Regulaminem współpracy" w każdym momencie po otrzymaniu rekomendacji podmiot posiadający rekomendację MPR może zgłosić pisemnie lub mailowo rezygnację z udziału w systemie. Rezygnacja nie powoduje dla MPR żadnych, w tym finansowych, zobowiązań.

Rekomendacja przyznana będzie bezterminowo.

Szczegółowe informacje o idei rekomendacji, rodzajach i standardach Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, kryteriach klasyfikacji tych miejsc, procedurze naboru, transparentności wyboru MPR-ów oraz szczegółowe zasady współpracy w ramach systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jak również zasady monitoringu i sprawozdawczości określone są w dokumencie "Zasady współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na portalu" zwanym dalej "Regulaminem współpracy". Dokument ten stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia o naborze.

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić zgodnie z instrukcją, podpisać i przesłać pocztę tradycyjną lub dostarczyć osobiście na adres Organizatora Systemu Rekomendacji. Formularz podpisuje właściciel zgłaszanego obiektu/miejsca lub osoba przez niego upoważniona. Formularz wraz ze zdjęciami przesyła się w wersji edytowalnej na adres e-mailowy wskazany w ogłoszeniu o naborze. Podpisany oryginał formularza wraz załącznikami należy dostarczyć do Organizatora Systemu Rekomendacji.

Organizatorem Systemu Rekomendacji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest: Województwo Warmińsko-Mazurskie - Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Osoby odpowiedzialne za nabór:
Anna Jaroszuk – tel. kontaktowy 89 521 69 00
Agnieszka Klucznik-Edriouch – tel. kontaktowy 89 521 69 13

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać w wersji edytowalnej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć osobiście, przez posłańca, wysłać listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki, ul. Mariańska 3, 10-052 Olsztyn.

ZAŁĄCZNIKI
1. Regulamin współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom
2. Formularz zgłoszeniowy
3. Ogłoszenie o naborze

4. Instrukcja do formularza zgłoszenia
5. Wykaz gmin w województwie warmińsko-mazurskim
6. Wzór plakietki MPR
7. Wzór znaku MPR

......................................................................................................................................................................................................................................................

Wsparcie dla Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

BGK, na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, realizuje instrument „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, mający na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, z wykorzystaniem instrumentów finansowych. Szczegółowe informacje na temat programu oraz pośrednika udzielającego pożyczek w województwie warmińsko-mazurskim znajdują się  na stronie:

https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/

oraz na stronie:

https://darsa.pl/pozyczki/pozyczki-na-rozwoj-turystyki


Partnerzy

 • po ryby 2014 2020
 • PROW 2014 2020 logo kolor
 • PL RU forma podstawowa
 • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK