Kontakt

Wschodni szlak rowerowy Green Velo

Rowerem przez pięć województw

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą w ramach rozwoju szlaku, chcesz by twój obiekt uzyskał status MPR lub jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami skorzystaj z poniższej listy kontaktowej:

 • Utrzymanie infrastruktury
  Wiktor Wójcik
  Departament Infrastruktury i Geodezji, tel. 89 512 59 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Miejsca Przyjazne Rowerzystom
  Anna Jaroszuk
  Departament Turystyki tel. 89 521 69 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Obsługa, aktualizacja i publikacja treści na portalu, problemy z działaniem portalu www.greenvelo.pl 
  Centrum Informacji Turystycznej,
  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
  tel. 41 348 00 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Udzielanie sublicencji do znaku Green Velo, udzielanie rekomendacji patronatów Green Velo,
  Anna Chałacińska - tel. 41 361 80 57, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Przebiega przez pięć województw, a jego główna nitka liczy 1885 km (a razem z 13 trasami łącznikowymi oraz alternatywnymi łącznie 2071 km).

Część tego szlaku przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie (prawie 400 km) i umożliwia zwiedzanie jego północnych terenów, bardzo malowniczych oraz obfitujących w atrakcje przyrodnicze i kulturowe. W regionie wydzielono trzy odcinki trasy, nazwane królestwami rowerowymi: „Nad Zalewem Wiślanym” (93 km), „Warmia i okolice” (147 km) i „Północne Mazury” (153 km).

„Nad Zalewem Wiślanym” to królestwo gdzie zachowało się wiele pamiątek z historii Elbląga, drugiego co do wielkości miasta województwa, Fromborka, gdzie przez blisko 30 lat mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik oraz Braniewa.

Kierując się na południowy wschód, dojeżdżamy do kolejnego „królestwa rowerowego” – „Warmia i okolice”. Pierwszym miastem na szlaku jest tu Pieniężno, stąd kierujemy się malowniczymi terenami Wzniesień Górowskich do Górowa Iławeckiego, kolejnym miastem jest Lidzbark Warmiński. Zmierzając do Bartoszyc, pokonujemy płaski obszar Niziny Sępopolskiej. Po drodze do Sępopola, ostatniego miasta na tej części szlaku, warto zajrzeć do stadniny koni w Liskach.

„Królestwo rowerowe” „Północne Mazury” obejmuje obszary atrakcyjne przyrodniczo i różnorodne krajobrazowo, leżące na północ od Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Początkowo trasa wiedzie terenami nizinnymi. Po drodze do Węgorzewa mijamy Korsze, Barciany z imponującym zamkiem krzyżackim oraz Srokowo. Stąd trasę poprowadzono wydzielonym traktem przez coraz liczniejsze wzgórza. Ostatnie miasto tej części szlaku to Gołdap, położona w pobliżu granicy z Rosją i mająca status uzdrowiska.

Turyści jadący mogą korzystać ze zlokalizowanych na trasie MOR-ów, czyli Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w bezpieczne stojaki, ławy, stoły, wiaty, kosze na śmieci i tablice informacyjne (niektóre także w przenośne toalety i umywalki). Na turystów czekają również Miejsca Przyjazne Rowerzystom, czyli rekomendowane obiekty (noclegowe, gastronomiczne, usługowe), które dostosowują swoją ofertę do potrzeb miłośników dwóch kółek.

Więcej informacji o szlaku na stronie internetowej: www.greenvelo.pl 

Katalog Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Szlaku Green Velo: http://greenvelo.pl/78

.....................................................................................................................................................................................................................................................

 Ogłoszenie o naborze Miejsc przyjaznych Rowerzystom

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza:
a) OBIEKTY NOCLEGOWE,
b) ATRAKCJE TURYSTYCZNE,
c) OBIEKTY GASTRONOMICZNE,
d) INFORMACJE TURYSTYCZNE;
e) POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE

zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, położone w tzw. korytarzu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (wykaz gmin stanowi załącznik nr 1a do dokumentu: Zasady współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom) do zgłoszenia udziału w otwartym i nieodpłatnym systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Podstawą zgłoszenia jest spełnienie wymagań określonych w Zasadach współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, poprawne wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego (załącznik nr 2 do Ogłoszenia o naborze).

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na portalu: www.warmia.mazury.pl oraz www.greenvelo.pl

Termin rozpoczęcia naboru: nabór prowadzony jest w systemie ciągłym

Szczegółowe informacje o idei rekomendacji, rodzajach i standardach Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, kryteriach klasyfikacji tych miejsc, procedurze naboru, transparentności wyboru MPR-ów oraz szczegółowe zasady współpracy w ramach systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jak również zasady monitoringu i sprawozdawczości określone są w dokumencie "Zasady współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo". Dokument ten stanowi Załącznik nr 1 do ogłoszenia o naborze.

Wypełniony formularz wraz ze zdjęciami należy przesłać w wersji edytowalnej na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., następnie podpisać (podpisuje właściciel zgłaszanego obiektu/miejsca lub osoba przez niego upoważniona) i wraz załącznikami dostarczyć osobiście, przez posłańca, wysłać listem poleconym lub przesyłką kurierską na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Turystyki, ul. Mariańska 3, 10-052 Olsztyn.

Organizatorem Systemu Rekomendacji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Osoby odpowiedzialne za nabór:
Anna Jaroszuk – tel. kontaktowy 89 521 69 00
 

ZAŁĄCZNIKI:
1. Ogłoszenie
2. Załącznik nr 1 do ogłoszenia: zasady współpracy
- Załącznik nr 1a: wykaz gmin
- Załącznik nr 2a: plakietka MPR
- Załącznik nr 3a: plakietka MPR
3. Załącznik nr 2 do ogłoszenia: Formularz zgłoszeniowy
- Instrukcja wypełnienia formularza

......................................................................................................................................................................................................................................................

Wsparcie dla Miejsc Przyjaznych Rowerzystom

BGK, na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, realizuje instrument „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”, mający na celu wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających w branży turystycznej oraz okołoturystycznej w Polsce Wschodniej, z wykorzystaniem instrumentów finansowych. Szczegółowe informacje na temat programu oraz pośrednika udzielającego pożyczek w województwie warmińsko-mazurskim znajdują się  na stronie:

https://www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/

oraz na stronie:

https://darsa.pl/pozyczki/pozyczki-na-rozwoj-turystyki


Partnerzy

 • po ryby 2014 2020
 • PROW 2014 2020 logo kolor
 • PL RU forma podstawowa
 • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK