Kontakt

Konkurs: Szlakiem Mikołaja Kopernika 2021

Kopernik patrzył nie tylko w niebo - konkurs IT

Poznaliśmy finalistów tegorocznego konkursu informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika“, który organizuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Ideą przedsięwzięcia „Szlakiem Mikołaja Kopernika” jest rozwijanie wśród młodzieży szkolnej umiejętności wykorzystywania nowych technologii, jak również pogłębianie wiedzy z zakresu historii, nauki, kultury, filozofii, religii oraz astronomii.

Do konkursu złożono 15 prac we wszystkich kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego województwa.

We wszystkich pracach dzieci i młodzież udowodniła, że zgłębia historię regionu, poznaje jego tożsamość, łącząc tę wiedzę z umiejętnościami i kształceniem w zakresie nowych technologii.

Organizatorów zaskoczyła kreatywność i sposób przedstawienia Mikołaja Kopernika jako wybitnego przedstawiciela renesansu, specjalizującego się w wielu dziedzinach, nie tylko związanych z astronomią.

Wszystkim finalistom przypominamy o przygotowaniu max. 3 min. filmiku opisującego pracę, największe wyzwania i trudności podczas jej tworzenia oraz sposób, w jaki ta praca może zostać wykorzystana, jakich może mieć odbiorców. Prosimy o przesłanie pliku lub udostępnienie go w sieci oraz przesłanie danych dostępowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 7 czerwca 2021 r. Filmiki te zostaną opublikowane podczas finału.

Finał on-line odbędzie się 12 czerwca 2021 r. na platformie clikmeeting.

Linki do trasmisji zostaną przesłane uczestnikom i opiekunom oraz opublikowane na stronach: www.warmia.mazury.pl/konkurs_it oraz www.facebook.com/Chceinternetpl

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 30 tys. zł

ZOBACZ LISTĘ FINALISTÓW


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK