Kontakt

Konkursy związane z turystyką

Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie

Do konkursu fotograficznego „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”, którego organizatorem był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, zgłoszono 30 fotografii.

Ideą wydarzenia było pokazanie obiektów zlokalizowanych na warmińsko-mazurskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz na Szlaku Fortyfikacji Mazurskich
W skład komisji konkursowej weszli przedstawiciele środowiska artystycznego oraz samorządu województwa. 
W wyniku oceny prac komisja zdecydowała o przyznaniu:
• I miejsca i 1 500 zł nagrody za zdjęcie „Krzyże nagrobne. Cmentarz wojskowy z czasów I wojny światowej” – autor: Adam Baliczek 
• dwóch równorzędnych wyróżnień w wysokości 500 zł za każde zdjęcie:
1. „Śluza w Mamerkach” – autor: Wiktor Stasiak;
2. „Galindstellung – Punkt Oporu Jeże – wieżyczka obserwacyjna” – autor: Adam Baliczek

ZOBACZ ZDJĘCIA 

.......................................................................................................................................................................................................................................

Warmia i Mazury to region, który kojarzy się przede wszystkim z obfitością jezior i lasów. Wieki skomplikowanych dziejów pozostawiły tu jednak także mnóstwo obiektów, będących świadkami burzliwej historii, które harmonijnie wpisują się w bogactwo natury.

Chcąc lepiej poznać pamiątki przeszłości, zapraszamy osoby pełnoletnie i niepełnoletnie do udziału w w konkursie fotograficznym „Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”. Fotografie powinny przedstawiać wyłącznie obiekty zlokalizowane na warmińsko-mazurskim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej oraz na Szlaku Fortyfikacji Mazurskich.

Konkurs adresowany jest do osób zajmujących się fotografią profesjonalnie bądź amatorsko, a ocenie podlegać będzie m.in. kreatywne i oryginalne podejście do tematu. W konkursie przewidziano nagrody pieniężne.

Prace należy przesłać do 29 września 2017 roku na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Departament Turystyki, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, z dopiskiem „Konkurs - Obiekty pomilitarne Warmii i Mazur w obiektywie”.

Do pobrania:
Regulamin konkursu
Karta zgłoszeniowa - osoba pełnoletnia
Karta zgłoszeniowa - osoba niepełnoletnia 
Wzór umowy licencyjnej 
Folder „Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej w województwie warmińsko-mazurskim”
Folder „Szlak Fortyfikacji Mazurskich” 

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK