Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Atrakcje z Warmii i Mazur na Stadionie Narodowym

Piknik Naukowy w Warszawie

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik po raz 27 zagościł na Stadionie Narodowym w Warszawie 15 czerwca 2024 roku. Nie zabrakło na nim prezentacji naszego regionu.

Gdy piłkarze z Polski i innych krajów walczą na arenach Mistrzostw Europy w Niemczech, warszawski Stadion Narodowy otwiera się na inne wydarzenia.

W ostatnią sobotę na jego terenie odbył coroczny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej. Temat przewodni tegorocznej imprezy brzmiał „Nie do wiary” – zgodnie z intencją organizatorów to hasło miało zachęcać do prezentacji „najbardziej spektakularnych osiągnięć i najmocniej poruszających wyobraźnię zjawisk”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, osiągnięcia i ciekawostki związane z nauką prezentowało około 200 wystawców – w większości instytucji naukowych i przedsiębiorstw wdrażających najnowsze rozwiązania naukowe. Przez dziesięć godzin trwania imprezy odwiedziło ją dziesiątki tysięcy pasjonatów nauki i amatorów dobrej zabawy w każdym wieku.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego na swoim stoisku, zlokalizowanym w Strefie Rodzinnej pikniku, zaproponował odwiedzającym kilka aktywności. Najmłodsze dzieci mogły wziąć udział w zabawie edukacyjnej w „malowanie planet” sporządzonych z kul styropianowych różnej wielkości. Starsze dzieci odbywały wirtualne wędrówki po kosmosie z wykorzystaniem gogli VR.

Osobom w każdym wieku dano możliwość samodzielnego wybicia własnej monety oraz obserwacji plam i zjawisk występujących na Słońcu przez teleskop udostępniony przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Na stoisku odwiedzający mogli także otrzymać materiały promujące atrakcje turystyczne Warmii i Mazur, w szczególności Szlak Kopernikowski i szlaki rowerowe.

Stoisko zostało przygotowane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK