Zarządzanie przez jakość – ostatnie dni na zgłoszenia

IDEĄ WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ NAGRODY JAKOŚCI JEST UHONOROWANIE ORGANIZACJI WDRAŻAJĄCYCH FILOZOFIĘ ZARZĄDZANIA PRZEZ JAKOŚĆ (TOTAL QUALITY MANAGEMENT - TQM) ORAZ UPOWSZECHNIENIE TEJ FILOZOFII W WOJEWÓDZTWIE. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 grudnia 2018 roku.
Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości (WMNJ) jest regionalną edycją Polskiej Nagrody Jakości konkursu, który organizowany jest przez Krajową Izbę Gospodarczą w Warszawie już od ponad 20 lat.
Statuetki i wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, organizacjom publicznym i organizacjom edukacyjnym, które wdrażając zarządzanie przez jakość osiągnęły poprawę jakości pracy, procesów, wyrobów i usług oraz poprawę satysfakcji klientów i pracowników.
Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości została ustanowiona przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w 2000 r., a jej ideą jest uhonorowanie organizacji wdrażających filozofię Zarządzania przez Jakość (Total Quality Management - TQM) oraz upowszechnienie tej filozofii w województwie warmińsko-mazurskim. "Organizacją" w rozumieniu zapisów regulaminu konkursu jest grupa ludzi i infrastruktura, z przypisanymi odpowiedzialnościami, uprawnieniami i powiązaniami zgodnie z definicją wynikającą z normy PN-EN ISO 9000:2006.
Komitet Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości ustanowił cztery kategorie konkursowe:
1) „Mikro i małe organizacje”,
2) „Organizacje produkcyjne i usługowe”,
3) „Organizacje publiczne”,
4) „Organizacje edukacyjne”.
Warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności na terenie województwa warmińsko-mazurskiego co najmniej cztery lata. W przypadku organizacji produkcyjnych i usługowych warunkiem koniecznym dla udziału w konkursie jest brak zaległości w uiszczaniu podatków i składek ZUS.
Co należy zrobić?
KROK 1 – Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i oświadczenie o niezaleganiu w ZUS. Dostarczenie do siedziby organizatora.
KROK 2 – Udział w szkoleniu, które odbędzie się 17 grudnia 2018 roku (o godz. 10 w sali sesyjnej nr 420 sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, ul. Emilii Plater 1 w Olsztynie), na którym uczestnicy dowiedzą się jak wypełnić formularz samooceny.
KROK 3 - W wyznaczonym terminie organizację odwiedzi audytor, którego zadaniem jest pomoc w jak najlepszym przedstawieniu mocnych stron organizacji.
KROK 4 - Audytorzy przygotowują raport zwrotny, który otrzymuje organizacja i członkowie kapituły konkursowej.
KROK 5 - Kapituła konkursowa dokonuje wyboru Laureatów i organizacji wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.
Udział w konkursie jest bezpłatny.