Kontakt

Sport i Zdrowie

Z myślą o pacjentach z regionu Warmii i Mazur

Uroczystości w szpitalu

Przecięciem wstęgi przez zaproszonych gości rozpoczęły się uroczystości otwarcia odnowionego Oddziału Kardiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczył marszałek Gustaw Marek Brzezin. 

Modernizacja Oddziału Kardiologicznego z OINK została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu – 10 790 839,93 zł. Wkład Funduszy Europejskich (85%) – 9 168 167,94 zł. Wkład własny Szpitala (15%) – 1 622 671,99 zł.

Projekt zakładał przebudowę i modernizację oraz wymianę istniejącej infrastruktury budowlanej i instalacyjnej w Oddziałach: Kardiologicznym i Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego wraz z pomieszczeniami diagnostycznymi. Konkretniej rzecz ujmując chodzi o roboty budowlane, a także wymianę i uzupełnienie instalacji: elektrycznej, słaboprądowej - teletechnicznej, gazów medycznych, wentylacji mechanicznej oraz wodnokanalizacyjnej.

Zakres projektu obejmuje także wymianę i uzupełnienie sprzętu i aparatury medycznej w oddziałach: kardiologicznym i intensywnego nadzoru kardiologicznego.

- Nasze społeczeństwo starzeje się i w związku z tym, rośnie również liczba chorych z niewydolnością serca, migotaniem przedsionków oraz pacjentów kardiologicznych z licznymi schorzeniami współistniejącymimówił podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Obniża się również granica wieku pacjentów kardiologicznych, chorują coraz młodsi ludzie. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, wykorzystujemy każdą szansę na pozyskanie środków na inwestycje, wprowadzamy nowoczesne techniki diagnostyczne i terapeutyczne i mamy wspaniały, wykwalifikowany zespół pracujący na oddziale.

 

Dzięki tej inwestycji zostanie wymieniony cały wyeksploatowany sprzęt i aparaturę medyczną. Jest to zarówno sprzęt montowany na stałe, jak panele nadłóżkowe, mosty sufitowe, kolumna anestezjologiczna i lampa zabiegowa sufitowa, ale także sprzęt mobilny, czyli respiratory, pompy infuzyjne, zestawy reanimacyjne, kardiomonitory wraz centralą monitorującą. W planach mamy również zakup aparatu USG kardiologicznego, aparatu do znieczuleń, cewki do badań rezonansem magnetycznym wraz z oprogramowaniem do opisu badań. Wymieniamy również wszystkie łóżka szpitalne. Pacjenci mają zapewnione bezpieczeństwo i najwyższą jakość leczenia, znacznie poprawił się komfort ich pobytu. Ważnym aspektem projektu jest również poprawa warunków pracy personelu.

Na zakończenie spotkania wykład „Nowe możliwości leczenia pacjentów z wadami serca nabytymi (TAVI)” wygłosił prof. Tomasz Pawłowski z Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

 

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK