Kontakt

Rozwój regionu

Warsztaty wdrażania GOZ dla MŚP z regionu

Ilustracja do tekstu - Fot.stockvault.net

Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców z regionu zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach wspierających wdrażanie rozwiązań zgodnych z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), które odbędą się 27 lutego 2025 roku w Elblągu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem warsztatów jest wsparcie firm w przekształcaniu swoich przedsiębiorstw zgodnie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Model GOZ pozwala firmom działać bardziej efektywnie: oszczędzać zasoby, minimalizować odpady, tworzyć zamknięte pętle procesów, w których odpady traktowane są jako surowce w kolejnych fazach produkcji.

Odpowiada na kluczowe potrzeby współczesnych przedsiębiorstw, zarówno w zakresie optymalizacji zasobów jak i długofalowego planowania rozwoju. Pozwala także budować nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa, przy jednoczesnym generowaniu korzyści środowiskowych i ekonomicznych.

Warsztaty oparte na realnych przykładach pozwolą lepiej zrozumieć szanse i wyzwania związane z transformacją cyrkularną a także dostarczą sprawdzonych narzędzi wspierających tę zmianę.

Korzyści z udziału w warsztacie:
•    wiedza i praktyczne umiejętności potrzebne do wprowadzania zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w swojej firmie,
•    możliwość zgłoszenia konkretnego problemu, który zostanie omówiony podczas warsztatów,
•    inspiracje biznesowe – praktyczne przykłady wdrożeń i rozwiązań z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) stosowane w przedsiębiorstwach,
•    możliwość nawiązania wartościowych kontaktów, które mogą przekształcić się w długotrwałą współpracę – lokalnie oraz na arenie międzynarodowej w ramach Polish Circular Hotpost i European Circular Economy Stakeholder Platform.

Warsztaty organizowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Instytutem Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju w ramach projektu „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” finansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Partnerem wspierającym organizację spotkania w Elblągu jest Elbląski Park Technologiczny.

Więcej szczegółowych informacji o warsztatach oraz rejestracja


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK