Wymiana najlepszych praktyk i doświadczeń
Ruszyła strona internetowa https://errin.uwm.edu.pl/ poświęcona Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w zakresie badań i innowacji (ERRIN), której członkiem jest m.in. województwo warmińsko-mazurskie.
Na stronie znajdują się informacje dotyczące sposobu działania Sieci, w tym prac grup roboczych, aktualności, harmonogram organizowanych spotkań.
Podmioty z regionu zainteresowane nawiązaniem współpracy międzyregionalnej, jak również poszukujące partnerów do unijnych projektów międzynarodowych związanych z badaniami i innowacjami mogą zgłaszać swoje propozycje współpracy poprzez znajdujący się na stronie formularz. W ten sposób informacja o chęci podjęcia współpracy, czy poszukiwaniu partnerów do projektów europejskich może zostać opublikowana na oficjalnej stronie Sieci, z której obecnie korzysta 125 regionów z 22 krajów Europy.
ERRIN jest stowarzyszeniem non-profit koncentrującym się na tematyce związanej z badaniami i innowacjami z siedzibą w Brukseli.
Sieć zaangażowana jest w projekty finansowane przez UE. Jej głównymi celami są:
- wymiana wiedzy na poziomie UE, gdzie ERRIN jest punktem wspierającym regiony w koordynowaniu i wspólnym rozwijaniu podejścia do badań i innowacji,
- szybki i regularny dialog z instytucjami unijnymi,
- wymiana międzyregionalna oznaczająca m.in. wymianę najlepszych praktyk i doświadczeń, kontaktów, a także możliwości projektowych (na stronie ERRIN funkcjonuje narzędzie do poszukiwania partnerów).
Województwo warmińsko-mazurskie jest członkiem Europejskiej Sieci Współpracy Regionów w zakresie badań i innowacji od września 2019 roku. W tym samym roku przedstawiciele samorządu zawarli porozumienie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu regulujące zasady wzajemnej współpracy w ramach uczestnictwa w Sieci.
Inicjatorem strony internetowej https://errin.uwm.edu.pl/ jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.