Współpraca z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok
Uwagi i opinie dotyczące „Programu współpracy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2023” można zgłaszać od 25 sierpnia do 23 września 2022 roku.
Inicjatywa skierowana jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie
Celem ogólnym współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi jest wzmocnienie kapitału społecznego województwa warmińsko-mazurskiego przejawiającego się coraz większym współdziałaniem różnych podmiotów: społecznych, publicznych i prywatnych w realizacji zadań publicznych, w tym usług publicznych w zakresie przedmiotowym programu, coraz większym włączaniem organizacji pozarządowych w tworzenie i monitorowanie polityk publicznych oraz rozwojem warunków społecznej aktywności
Według danych Urzędu Statystycznego w Olsztynie (na 31 grudnia 2021 roku) w regionie zarejestrowanych było ogółem 5231 stowarzyszeń i organizacji społecznych i 806 fundacji – łącznie 6037 podmiotów (o 94 więcej niż w roku 2020). Włączając do powyższej liczby kościół katolicki (645), inne kościoły i związki wyznaniowe (107) oraz koła gospodyń wiejskich (364), to podmiotów społecznych w regionie jest ok. 7153 (o 114 więcej niż w roku 2020).
Uwagi i opinie można zgłaszać do Biura Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (adres: ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn) na wypełnionym formularzu lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O terminie decyduje data wpłynięcia opinii do Biura. Opinie, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
DO POBRANIA:
- Program współpracy z organizacjami pozarządowymi - konsultacje
- Formularz zgłaszania opinii i uwag doc