Kontakt

Polityka społeczna

Młodzież z Warmii i Mazur spotka się na Forum

Logotyp Forum Młodzieży Warmii i Mazur

III Forum Młodzieży Warmii i Mazur odbędzie się 10 czerwca 2022 roku w Olsztynie. Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa.

Forum ma na celu stworzenie przestrzeni do dialogu z dziedzin ważnych dla młodzieży. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Podczas piątkowego spotkania poruszane będą tematy związane z emocjami, skutkami izolacji i sytuacjami stresowymi. Będzie to pewnego rodzaju kontynuacja z poprzedniego roku, gdzie rozmawiano o kondycji psychicznej, na którą negatywnie wpłynął okres pandemii.

III Forum Młodzieży Warmii i Mazur rozpocznie się o godz. 10 w Olsztyńskiej Szkole Wyższej (Olsztyn, ul. Bydgoska 33, sala 100E).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
10.00 - otwarcie III Forum Młodzieży Warmii i Mazur  - Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego,
10.15 - wykład wprowadzający w tematykę Forum: Czym jest zdrowie? Co ma wpływ na zachowanie dobrej kondycji psychicznej? Jaki JA mam wpływ na swoje zdrowie, jaki mają INNI LUDZIE? Co jest w tym wszystkim NAPRAWDĘ WAŻNE? – dr Mariusz Wawrzyniak, Olsztyńska Szkoła Wyższa,
od 10.50 – warsztaty tematyczne

TEMATY WARSZTATÓW:

1) Zaprzyjaźnij się ze swoim oddechem. Efekty relaksacji - prowadzi: Anna Szatkowska
 Jak nasze ciało reaguje na napięcie i stres? Jak je rozpoznawać? Jest to warsztat o metodach obniżających napięcie, uspokajających, wyciszających. Jakie ćwiczenia wykorzystać do tego celu, np. oddechowe czy ruchowe?
2) Dyskryminacja i przemoc - jak sobie z nimi radzić - prowadzi: Aleksandra Lemańska
Porozmawiamy o tym, jak sobie radzić z dyskryminacją, reagować, stawać po stronie ofiar i w ich obronie, a także o sposobach informowania o doznawaniu przemocy, proszenia
o pomoc.
3) Prawie wszystko o emocjach - prowadzący: Michał Cupiał
O tym jak i kiedy wyrażać emocje, co one oznaczają, jak je wyrażać bezpiecznie dla siebie i otoczenia, jak sobie radzić z trudnymi emocjami i czy są one dla nas szkodliwe? Jaki wpływ ma na nas tłumienie emocji?
4) Młodzieżowe grupy wsparcia - pierwsza pomoc. Czy i jak możemy sobie nawzajem pomóc? - prowadzący: Piotr Wasyluk
Porozmawiamy o pomocy rówieśniczej, co możemy zrobić dla siebie (młodzież dla młodzieży), w jaki sposób okazywać wsparcie i zrozumienie dla problemów rówieśników? Jak pomagać, aby nie zaszkodzić?
5) Izolacja - jak nie poddać się jej skutkom - prowadzący: Urszula Bartnikowska
Jaki izolacja miała na nas wpływ, na naszą psychikę i rozwój? Jak się ponownie odnaleźć i radzić sobie w grupie? W jaki sposób można odbudować relacje z rówieśnikami lub utworzyć je na nowo? W jaki sposób mówić o lękach przed ponownym wyjściem z domu do ludzi i świata?
6) Konflikt i kłótnia - czy możliwe jest porozumienie - prowadzący: Iwona Sieluk
O tym czym jest konflikt, z czego się bierze oraz jak mądrze wykorzystać go w budowaniu więzi między rówieśnikami oraz innymi ludźmi. Czy konflikt ma swoje dobre strony i jak je wykorzystać?


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK