Upowszechniamy model kooperacji - webinarium
Spotkanie upowszechniające model kooperacji w gminach miejsko-wiejskich odbędzie się 30 czerwca 2021 roku w trybie online.
Od 2018 roku w pięciu gminach województwa warmińsko-mazurskiego: Piszu, Morągu, Miłomłynie, Reszlu i Korszach wdrażany był projekt „Kooperacja - efektywna i skuteczna”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Jego celem było wypracowanie i wdrożenie w gminach miejsko-wiejskich modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej, a podmiotami innych polityk sektorowych takich jak: policja, sądownictwo, rynek pracy, kultura, zdrowie czy edukacja.
Model kooperacji przewiduje zaangażowanie wszystkich instytucji i podmiotów funkcjonujących na terenie gminy i powiatu w działania na rzecz wsparcia rodzin. Nawiązanie współpracy międzyinstytucjonalnej spowoduje, że wsparcie będzie kompleksowe, działania poszczególnych instytucji będą się uzupełniały, a osiągnięte efekty będą trwałe. W modelu kooperacji międzyinstytucjonalnej ośrodek pomocy społecznej jest koordynatorem działań przy równoczesnym udziale i zaangażowaniu instytucji i podmiotów z innych sektorów.
Wszystkie instytucje i podmioty uczestniczące w procesie wsparcia i zaaranżowania zmian w rodzinie są jednakowo odpowiedzialne za pracę z rodziną i efekt końcowy.
Dotychczasowe doświadczenia gmin uczestniczących w projekcie pokazały jak istotna jest współpraca między instytucjami w rozwiązywaniu problemów rodziny. Podczas spotkania zostanie przybliżony model kooperacji międzyinstytucjonalnej w gminach miejsko-wiejskich w celu wykorzystywania go w codziennej pracy.
Link, login oraz hasło dostępu do spotkania:
https://umwwm.webex.com/umwwm/j.php?MTID=me2da49f9a965134c6fb0925b19b7eb3f
Numer spotkania (kod dostępu): 175 408 7181
Hasło spotkania: 2bdHJqvVG44
Zgłoszenia przyjmowane są na formularzach, które należy przesłać do regionalnych animatorów współpracy:Anna Kocięcka, tel.: 89 521 95 38, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Paweł Brycki, tel.: 89 521 95 29, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DO POBRANIA:
- Program spotkania upowszechniającego
- Formularz zgłoszeniowy