Akademia Pomocy Społecznej – dwa szkolenia
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie zaprasza na dwa bezpłatne szkolenia w ramach projektu Akademia Pomocy Społecznej.
Spotkania skierowane są do kluczowych pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej z województwa warmińsko-mazurskiego.
Są to osoby świadczące usługi aktywizacyjne i inne usługi społeczne bezpośrednio na rzecz osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w szczególności osoby zatrudnione na stanowiskach: pracownik socjalny i aspirant pracy socjalnej.
Szkolenia:
1) „Zmiany przepisów prawa w obszarze przeciwdziałania bezdomności”
Jednodniowe szkolenia temacie planowane są do realizacji w trzech terminach:
- 8 czerwca 2022 r. (środa)
- 9 czerwca 2022 r. (czwartek)
- 10 czerwca 2022 r. (piątek)
2) „Zapewnienie bezpieczeństwa pracowników socjalnych w trakcie wykonywania czynności zawodowych”
Jednodniowe szkolenia w powyższym temacie planowane są do realizacji w czterech terminach:
- 20 czerwca 2022 r. (poniedziałek)
- 21 czerwca 2022 r. (wtorek)
- 22 czerwca 2022 r. (środa)
- 23 czerwca 2022 r. (czwartek)
Szkolenia poprowadzi Urszula Maziarz - prawnik, wieloletni orzecznik samorządowego kolegium odwoławczego, praktyk w stosowaniu materialnych i proceduralnych przepisów administracyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktyki orzeczniczej w stosowaniu przepisów ustawy o pomocy społecznej.
Spotkania odbędą się w Olsztynie w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (ul. 1 Maja 13 wieżowiec naprzeciwko Teatru im. Stefana Jaracza) w godzinach 8:30-15:30. Każda grupa będzie liczyć średnio 15 osób.
Udział jest bezpłatny. Koszty poszone są w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Każdemu uczestnikowi szkoleń stacjonarnych zostaną zapewnione:
- materiały szkoleniowe/dydaktyczne,
- wyżywienie (obiad oraz 2 przerwy kawowe) w trakcie szkolenia,
- ubezpieczenie od NNW przez cały okres szkolenia i dojazdu na szkolenie oraz powrotu do miejsca zamieszkania bezpośrednio ze szkolenia,
- zwrot udokumentowanych kosztów podróży uczestników, z miejsca zamieszkania do miejsca, w którym prowadzone będzie szkolenie i powrót do miejsca zamieszkania. Zwrot kosztów dojazdu nastąpi wyłącznie w sytuacji, gdy miejsce odbywania szkolenia znajduje się poza miejscem zamieszkania uczestnika. Zwrotowi nie podlegają koszty dojazdu w obrębie jednej miejscowości,
- zaświadczenie/certyfikat o ukończeniu szkolenia.
Osoby zainteresowane szkoleniami proszone są o wypełnienie poniższych dokumentów i przesłanie ich do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej za pomocą faxu 89 521 95 09, poczty tradycyjnej lub elektronicznej (skan w formie zaszyfrowanej) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
1) Formularz zgłoszeniowy – wypełniony czytelnie (najlepiej drukowanymi literami), opatrzony podpisem osoby delegującej na szkolenie oraz podpisem Uczestnika (załącznik nr 1 do pisma);
2) Oświadczenie dotyczące niepełnosprawności – jeśli dotyczy (załącznik nr 2 do pisma).
Wypełnione i podpisane dokumenty należy przesłać w terminie do 25 maja 2022 roku.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniu – o zakwalifikowaniu się do projektu oraz na wybrane szkolenie decyduje spełnienie warunków formalnych przez potencjalnego uczestnika, kolejność wpływu formularza zgłoszeniowego, dostarczenie kompletnej dokumentacji, z uwzględnieniem pierwszeństwa udziału: mężczyzn oraz osób z niepełnosprawnością.
Dalsze informacje zostaną przekazane osobom zakwalifikowanym drogą elektroniczną lub telefonicznie w późniejszym terminie.
Szczegółowych informacji o szkoleniach udzielają – Iwona Mazurek tel. 89 512 55 12 oraz Katarzyna Kotulska tel. 89 512 55 14.
Materiały do pobrania:
- Regulamin rekrutacji
- Zaproszenie na szkolenie - PDF
- Zaproszenie na szkolenie - wersja WORD
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie dotyczące niepełnosprawności uczestnika projektu