Międzynarodowe warsztaty na Warmii i Mazurach
Do najbliższej soboty (21 lutego 2020 roku) potrwają warsztaty w ramach projektu „Stara i nowa Europa – sztuka jako klucz do zrozumienia przemian społecznych i politycznych”.
W międzynarodowych warsztatach tworzenia krótkich form audiowizualnych biorą udział partnerzy projektu z Włoch oraz Portugalii.
Uczestnicy próbują swoich sił w procesie powstawania krótkiej formy audiowizualnej - od pomysłu, scenariusza, poprzez ustawianie oświetlenia i rejestrację materiału, aż po montaż, obejmujący m.in. naukę obsługi programu do edycji.
Omówione zostaną również aspekty ochrony własności intelektualnej i wykorzystania wizerunku. Zaplanowano także wizyty w olsztyńskich muzeach i galeriach sztuki. Wizyta jest działaniem w ramach projektu Erasmus+.
Ideą projektu jest zachęcenie młodych ludzi do interesowania się sztuką poprzez osadzenie jej w szerszym, wielodyscyplinarnym kontekście. Skierowany jest do młodzieży, uczniów, dla których zaplanowano międzynarodowe obozy artystyczne (maj 2020 na Warmii i Mazurach, w 2021 w Portugalii, a w 2022 roku we Włoszech) oraz nauczycieli, którzy będą rozwijać swoje kompetencje w zakresie animacji wideo, lap-booków, teatru, sztuk plastycznych czy naukowego badania dzieł sztuki.
Liderem projektu jest Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie, natomiast partnerami są: szkoła podstawowa Istituto comprensivo Folignano-Maltignano (Włochy), uniwersytet w Teramo (Włochy), zespół szkół São Bruno w Oeiras (Portugalia), niepubliczna szkoła podstawowa w Lamkowie (Polska, Warmia i Mazury).
Projekt realizowany jest do 31 sierpnia 2022 roku.
Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie jest jednostką organizacyjną samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.