Kontakt

Kultura i Edukacja

Nauka z wykorzystaniem programowania

Klawiatura - stockvault

„Programuj! Ucz logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, pracy w zespole” to tytuł bezpłatnej regionalnej konferencji połączonej z warsztatami, które odbędą się 18 maja 2017 roku w Elblągu.

Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych z II etapu edukacyjnego oraz kadry zarządzającej placówkami oświatowymi.

Ideą konferencji jest wskazanie kierunków i możliwości realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej z wykorzystaniem programowania (w szczególności na przedmiotach nieinformatycznych). Ważne jest również rozwijanie warsztatu pracy nauczycieli w zakresie wykorzystania programowania do kreatywnego i świadomego rozwiązywania problemów z różnych dziedzin.

Maksymalna ilości uczestników w przypadku szkół podstawowych to 3 osoby (1 os. z kadry zarządzającej, 1 nauczyciel z I etapu edukacyjnego, 1 nauczyciel przedmiotów nieinformatycznych z II etapu edukacyjnego). Maksymalna ilości uczestników w przypadku przedszkoli to 2 osoby (1 os. z kadry zarządzającej, 1 nauczyciel).

Konferencja i warsztaty odbędą się w salach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 w godz. od 12.00 do 16.30. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja 2017 roku. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizatorami konferencji są Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Artur Chojecki - wojewoda warmińsko-mazurski.

Program konferencji połączonej z warsztatami:
11.30 – 12.00 Rejestracja uczestników
12.00 – 12.15 Otwarcie
12.15 – 13.00 Po co nauczycielom przedmiotów nieinformatycznych programowanie?
dr inż. Anna Jelińska (Kuratorium Oświaty w Olsztynie)
13.00 – 13.30 Komplementarne wsparcie kształcenia myślenia algorytmicznego w kontekście przedmiotów nieinformatycznych
prof. Andrzej Mitas (Politechnika Śląska w Gliwicach)
13.30 – 13.45 Przerwa
13.45 – 16.30 Warsztaty równoległe
- Programowanie unplugged - Anna Szeląg (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu)
- Apki w łapki - Anna Góralska (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu)
- Do(t)Dash do ulubionych - Mateusz Paradowski (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu)
- Kierunek - kreatywność - Magdalena Brewczyńska (Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku)


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK