Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Wspieramy Polonię z obwodu kaliningradzkiego

wymiana młodzieży

Jak co roku w lipcu młodzież polonijna przebywała w Węgorzewie w ramach cyklicznej współpracy kulturalno-edukacyjnej Stowarzyszenia „Dom Polski” im. F. Chopina w Czerniachowsku i Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Tradycyjnie już program „Wakacji z językiem polskim” wypełniony został szeregiem atrakcji i zajęć dydaktycznych. Goście uczestniczyli w lekcjach języka polskiego oraz zajęciach w Ośrodku Rzemiosł Tradycyjnych. Młodzież miała okazję zwiedzić Węgorzewo, Park Etnograficzny nad Węgorapą oraz Wilczy Szaniec.

Organizowana od kilku lat inicjatywa polonijnego Stowarzyszenia „Dom Polski” pozwala na wychowanie dzieci i młodzieży w duchu tradycji narodowych, rozwijanie języka polskiego, a przede wszystkim służy przełamywaniu barier kulturowych i społecznych.

W czerwcu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Bartoszyc zorganizował wspólnie z „Domem Polskim” pobyt dla uczniów na Warmii w ramach projektu wymiany młodzieży. Obie inicjatywy uzyskały wsparcie finansowe samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK