Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Program Południowy Bałtyk – konsultacje społeczne

Foto: Andreas Breitling źródło Pixabay

Rozpoczęły się prace nad przyszłością Programu Interreg Południowy Bałtyk  po roku 2027.  

Instytucje Programu zachęcają do podzielenia się opiniami na temat możliwości i wyzwań, które w przyszłości należy podjąć w formule współpracy transgranicznej w obszarze południowego Bałtyku.

Należy wypełnić jeden z dwóch krótkich formularzy online:
- dla interesariuszy Programu (beneficjentów i potencjalnych beneficjentów) np. społeczności lokalnych, władz samorządowych, szkół, uniwersytetów oraz organizacji pozarządowych https://forms.office.com/e/113GiA9GRp

- dla wszystkich obywateli zainteresowanych współpracą transgraniczną https://forms.office.com/e/VLVfCYn1n0
Formularze będą aktywne do końca czerwca 2024 roku.

Program Południowy Bałtyk w województwie warmińsko-mazurskim obejmuje subregiony elbląski i olsztyński. Do aktywnego udziału w badaniu ankietowym zachęcamy szczególnie interesariuszy z tego obszaru. Państwa opinia może mieć realny wpływ na przyszłą ofertę wsparcia Programu.    

Raport prezentujący wyniki badań zostanie przygotowany we wrześniu. Niewykluczone, że jesienią przeprowadzone zostaną dodatkowe konsultacje. Wyniki zostaną przekazane Komisji Europejskiej i posłużą m.in. do opracowania nowego programu.

W przypadku dodatkowych pytań o ankietę lub Program Południowy Bałtyk zachęcamy do kontaktu z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programu Południowy Bałtyk w Olsztynie e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 89 521 93 24.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK