Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Program Południowy Bałtyk – regionalne webinarium

Plansza z napisem projektu

Do 26 czerwca 2024 roku potrwa nabór wniosków projektowych w trzecim rozdaniu Programu współpracy transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027.  

Dostępna kwota budżetu Programu to ponad 31 mln EUR ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

O wsparcie mogą ubiegać się inicjatywy transgraniczne w zakresie:

- rozwoju transgranicznych produktów i usług zrównoważonej turystyki,
- poszukiwania nowych rozwiązań cyfrowych,  
- promowania zrównoważonego wykorzystania wody i zielonej energii,
- budowania zdolności do współpracy międzynarodowej, networkingu i wymiany doświadczeń wśród instytucji mniej doświadczonych w realizacji przedsięwzięć transgranicznych

Jest to pierwszy nabór na projekty regularne w Programie Południowy Bałtyk, w którym na pełnych prawach beneficjentów Programu mogą uczestniczyć także instytucje z subregionu olsztyńskiego, dołączonego do obszaru kwalifikowalnego Programu w grudniu 2023 roku.

Tym samym, obszar Programu w województwie warmińsko-mazurskim obejmuje obecnie dwa subregiony: elbląski i olsztyński.

Wszystkie instytucje zainteresowane ofertą Programu Południowy Bałtyk zapraszamy do udziału w regionalnym webinarium pn. pn. Trzeci nabór wniosków w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 – większy obszar i możliwości w województwie warmińsko-mazurskim,  które odbędzie się 6 czerwca br. w godzinach 10:00-12:40.

Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in.:
- możliwości oferowane przez Program instytucjom z subregionu olsztyńskiego,  
- oferta Programu,
- zasady 3 naboru.

Do udziału w roli prelegentów zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz partnerów wiodących wybranych projektów, które otrzymały wsparcie
w dotychczasowych naborach wniosków:  Gmina Rybno (projekt ISMA)  oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna (projekt Baltic Biking Upgrade). Zaproszeni beneficjenci opowiedzą o swoich dotychczasowych doświadczeniach i wyzwaniach, które zdecydowali się podjąć w formule projektu transgranicznego.

• Szczegółowe informacje o webinarium i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie:  https://funduszeeuropejskie.warmia.mazury.pl/artykul/471/webinarium-pn-trzeci-nabor-wnioskow-w-programie-interreg-poludniowy-baltyk-2021-2027-wiekszy-obszar-i-mozliwosci-w-wojewodztwie-warminsko-mazurskim

• Informacje o naborze wniosków: https://southbaltic.eu/3rd-call-for-proposals

Program Południowy Bałtyk 2021-2027 wchodzi w zaawanasowany etap wdrażania. W zależności od poziomu zainteresowania i jakości złożonych aplikacji, obecny nabór może okazać się ostatnim naborem na projekty regularne w perspektywie 2021-2027. 

Zachęcamy także do konsultowania pomysłów projektowych z Regionalnym Punktem Kontaktowym
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 89 521 93 24.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK