Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Interreg wspiera innowacyjne rozwiązania w Ełku

Montessoriański Ogród Sensoryczny w Ełku

Przy Miejskim Przedszkolu „Słoneczna Ósemka” w Ełku powstał Montessoriański Ogród Sensoryczny – innowacyjny i ogólnodostępny park stymulujący zmysły i rozwijający umiejętności jego użytkowników.

To efekt współpracy ełckiego samorządu z litewskimi partnerami z miasta Alytus oraz rejonu Lazdijai w ramach projektu „Transgraniczna społeczność zrozumienia” Programu Interreg Litwa-Polska 2014-2020.

Podzielony na 9 zróżnicowanych stref ogród pełni funkcję swoistych “korepetycji” zmysłów dziecka takich jak, wzrok, węch czy dotyk oraz wspomaga tak zwaną małą motorykę. Każda ze stref została wyposażona w odpowiednie urządzenia oraz elementy małej architektury.

Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 1,58 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach projektu „Transgraniczna społeczność zrozumienia” to ok. 1 mln zł.

Z okazji oficjalnego otwarcia Ogrodu zorganizowano festyn, podczas którego m.in. swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z ełckich przedszkoli oraz z Litwy. Nie zabrakło również występu solistów z Ełckiego Centrum Kultury oraz wielu innych atrakcji dla najmłodszych.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK