Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Szansa na współpracę w programie transgranicznym

Logotyp projektu

Rozpoczął się kolejny, czwarty już nabór na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ciekawych propozycji projektowych Programu Interreg Południowy Bałtyk, który odbędzie się w dniach 22 maja – 30 czerwca 2017 r.

Aktualny nabór dotyczy jedynie wybranych celów szczegółowych Programu. Potencjalni projektodawcy aplikować mogą w ramach:

• Celu szczegółowego 2.2: “Zwiększenie stopnia wykorzystania technologii zielonych, w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń na obszarze Południowego Bałtyku”;
• Celu szczegółowego 3.1: „Poprawy jakości usług i zrównoważenia wpływu środowiskowego usług transportowych w obszarze Południowego Bałtyku”;
• Celu szczegółowego 4.1 “Wzmocnienia wydajności zasobów ludzkich na rzecz niebieskiej
i zielonej gospodarki obszaru Płd. Bałtyku”;
• Celu szczegółowego 5.1 „Zwiększenia wydajności współpracy podmiotów lokalnych w obszarze Południowego Bałtyku na rzecz niebieskiego i zielonego wzrostu”.

Nabór w ramach cieszącego się dotychczas dużym zainteresowaniem priorytetu 2.1 (Wzmocnienie intensywności rozwoju obiektów dziedzictwa naturalnego i kulturalnego obszaru Południowego Bałtyku w kierunku zrównoważonych obszarów turystycznych” zostanie wznowiony w kolejnym naborze zaplanowanym między 13 listopada, a 15 grudnia 2017 r.

Indywidualne konsultacje pomysłów projektowych:
• Wspólny Sekretariat Programu w Gdańsku
Najbliższe terminy konsultacji w Polsce: 6-7 czerwca (Szczecin), 7-8 czerwca (Gdańsk). Rejestracja
na konsultacje odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://southbaltic.eu/individual-consultations. Instytucje zainteresowane udziałem proszone są
o zgłoszenie udziału w terminie do 10 dni kalendarzowych przed spotkaniem.
• Regionalny Punkt Kontaktowy (PK) Programu Południowy Bałtyk działający w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Indywidualne konsultacje w siedzibie PK możliwe po wcześniejszym umówieniu w dowolnym terminie. Dodatkowo Punkt Kontaktowy planuje organizację spotkań konsultacyjnych bardziej zaawansowanych koncepcji projektowych w Elblągu w pierwszej połowie czerwca. Zgłoszenia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 89 521 93 24. Szczegóły dotyczące miejsca i godzin spotkania zostaną podane w późniejszym terminie.

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK