Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Obchody Europejskiego Dnia Współpracy

Logotyp projektu

Każdego roku w krajach Unii Europejskiej świętowany jest Europejski Dzień Współpracy. Z tej okazji organizowane są wydarzenia służące promocji regionów i państw uczestniczących we współpracy transgranicznej.

Takie obchody organizowane są także w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. Tegoroczne świętowanie będzie miało miejsce 7 września 2019 r. (sobota) w Birstonas na Litwie.

W mieście tym organizowany jest cykliczny Festiwal dyskusyjny "Būtent!" Hasło tegorocznego Europejskiego Dnia Współpracy - "Europa jest tobą". Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: https://diskusijufestivalis.lt/#page-top

Program Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska, razem z innymi programami Interreg, będzie miał swój namiot podczas festiwalu. Będzie tam można spotkać partnerów projektowych, poznać efekty współpracy lub skonsultować (po wcześniejszej rejestracji na stronie http://www.vilniusjts.eu/events) koncepcję projektową planowaną do złożenia w ramach aktualnego naboru wniosków w Programie. Poza tym, uczestnicy są zaproszeni do udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu. Główna dyskusja pn. "Dobrzy sąsiedzi bardziej bliscy niż krewni? Czy sąsiedzi Litwy zbliżyli się do siebie?" rozpocznie się 7 września o godzinie 16:00.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w Białymstoku zapewnia transport z Białegostoku do Birstonas (Litwa) i z powrotem beneficjentom z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Osoby zainteresowane wyjazdem do Birstonas serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do dnia 30 sierpnia 2019 r.

Zgłoszenia zawierające nazwę instytucji Beneficjenta, imię i nazwisko osoby wyjeżdżającej, numer tel. komórkowego do kontaktu podczas wyjazdu oraz miejsce wsiadania do autokaru (Białystok, Korycin, Suchowola, Augustów, Suwałki lub Szypliszki należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Planowany wyjazd z Białegostoku – godz. 7:30.


W przypadku dodatkowych pytań o udział w wydarzeniu zachęcamy do kontaktu z działającym w Olsztynie Regionalnym Punktem Kontaktowym Programu Litwa-Polska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 89 521 93 24.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK