Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Znamy laureatów konkursu #15latWMwUE

Ilustracja do tekstu. Fot. stockvault.net

Ogłoszona inicjatywa zachęcała uczniów z Warmii i Mazur do odkrycia i udokumentowania na stworzonym przez nich filmie, jak przez ostatnich 15 lat zmieniło się miejsce, w którym mieszkają.

Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy z nich zakładał opublikowanie nadesłanych prac w portalu społecznościowym Twitter.

Jego użytkownicy przez dwa tygodnie mogli oddawać swoje głosy na film ich zdaniem najlepiej ukazujący pozytywne zmiany w województwie warmińsko-mazurskim po 15 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Od początku na prowadzenie w liczbie „lajków” wysunął się film pt. „Europa w naszej szkole” uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z Olsztyna. Jednakże swoich licznych fanów miał również zespół z Biskupca z filmem pt. „Biskupiec 2019”. Ostatecznie uczniowie z „Handlówki” ani razu nie stracili prowadzenia i tym samym zdobywają nagrodę publiczności użytkowników Twittera z liczbą 161 polubień.

Burzliwe natomiast okazało się posiedzenie komisji konkursowej. Do ostatniej chwili nie było wiadomo kto zwycięży, a tym samym zdobędzie nagrodę główną – wyjazd do Brukseli. Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów:
- I miejsce i nagrodę główną, tj. wyjazd do Brukseli, otrzymują uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z Olsztyna z pracą pt. „Europa w naszej szkole”.
- II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - II Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna z pracą pt. „15 lat w Unii – czas rozwoju i poprawy warunków życia”.
- III miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie z pracą pt. ”Powiat Kętrzyński w Unii Europejskiej”.

Laureatów o miejscu i terminie rozdania nagród poinformują organizatorzy.

Nagroda główna to wyjazd do Brukseli.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK