Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

II edycja Wakacji dla Rodaka zakończona

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W ramach właśnie zakończonej II edycji Wakacji dla Rodaka Fundacja dla Rodaka zorganizowała wakacyjny pobyt na Warmii i Mazurach dla dzieci i młodzieży będących potomkami Polaków zesłanych do Kazachstanu przez Sowietów w latach 1937–1941.

W tegorocznych Wakacjach trwających od 12 lipca do 3 sierpnia uczestniczyło 54 osoby, w tym 37 osób z Kazachstanu.

Podczas swojego pobytu na Warmii i Mazurach młodzież z Kazachstanu wzięła udział w warsztatach patriotyczno-plastyczno-teatralnych oraz uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Goście z Kazachstanu zwiedzili Olsztyn, w tym Muzeum Warmii i Mazur oraz spędzili dzień w Biskupcu, gdzie uczestniczyli w międzynarodowym turnieju siatkówki, warsztatach pieczenia sękacza, robienia czekolady i marcepana.

Młodzi uczestnicy wakacji wzięli także udział w międzynarodowych warsztatach kulinarnych w Dźwierzutach. Natomiast podczas wyjazdu do Warszawy uczestniczyli w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dzięki pobytowi na Warmii i Mazurach dzieci i młodzież z Kazachstanu miała możliwość poznania polskiej tradycji i kultury narodowej zwiedzenia kraju przodków, a także polepszenia swojej znajomość języka polskiego. Zadanie zostało wsparte ze środków finansowych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK