Kontakt

Kształtowanie oferty turystycznej regionu

VIII konferencja - edycja 2021

Ósma konferencja odbyła się 15 kwietnia 2021 roku w formie online.

Podczas konferencji poruszono tematy związane z nowymi trendami w turystyce, aktywnością turystyczną osób dojrzałych. Uczestnicy dowiedzieli się od czego zależy decyzja konsumencka w branży turystycznej oraz jakie dane istotne dla rozwoju turystyki możemy uzyskać z cyfrowego świata.

Zagadnienia poruszane podczas konferencji miały na celu kreowanie aktywnych podstaw lokalnych animatorów/liderów tworzących oraz mających duży wpływ na tworzenie usług turystycznych, które w jak największym stopniu powinny uwzględniać stale zmieniające się oczekiwania konsumentów zarówno usług turystycznych jak i towarzyszących turystyce.

Spotkanie po raz kolejny odbyło się w formie on-line. Ze względu na tematykę w konferencji uczestniczyli przede wszystkim przedstawiciele branży turystycznej regionu.

Konferencję rozpoczął Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego (ZOBACZ FILM). Po oficjalnej części konferencji rozpoczęły się panele wykładowe w których wystąpili:

– Jolanta Piotrowska - członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawiając temat „Ekoturystyka – podróżowanie bliżej natury” (ZOBACZ FILM)

– Paweł Tkaczyk, szkoleniowiec, wykładowca, strateg marki z tematem „Tabelki czy opowieści? O tym, jak klienci wybierają hotel czy inne miejsce na wypoczynek” (ZOBACZ FILM)

- Jarosław Jaszczur-Nowicki, dr hab., prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przedstawiając zagadnienie „ Siła dojrzałości, czyli aktywność turystyczna osób starszych” (ZOBACZ FILM)

- Monika Dmitrzak – przedstawiciel Agencji Rozwoju Pomorza S.A. – „Gospodarka obiegu zamkniętego w branży turystycznej, projekt CIRTOINNO” (ZOBACZ FILM)

- Magdalena Kachniewska, dr hab. prof. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z tematem „Świat cyfrowy jako źródło danych dla rozwoju turystyki” (ZOBACZ FILM)

- Andrzej Kucner, dr hab., Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – wprowadzenie do tematu „Jak projektować usługi i komunikację w turystyce w zgodzie z trendami” i przekazanie głosu studentom kierunku Analiza i kreowanie trendów, którzy przedstawili wyniki raportów (ZOBACZ FILM)

  • Aleksandra Brodowska oraz Bartosz Kuczyński – „Rewitalizacja Szlaku Kopernikowskiego”,
  • Anna Szpejna – „Green Valey na Green Velo”.

Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK