Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach trwa cały rok

Łódki cumujące przy brzegu jeziora

Choć lato się kończy, to sezon na aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach trwa cały rok - mówi Katarzyna Sobiech, wicemarszałkini województwa warmińsko-mazurskiego.

Powoli kończy się sezon letni na Warmii i Mazurach. Regionie, który zachwyca swoimi naturalnymi walorami i malowniczymi krajobrazami.

Na szczegółowe podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz wiemy, że ostatnie miesiące były dla naszego województwa bardzo udane. Nie ma się czemu dziwić, bo w dalszym ciągu siłą napędową gospodarki Warmii i Mazur jest turystyka.

Tym, co najbardziej wyróżnia region na tle innych, są jeziora. Bogactwo sieci wodnej stanowi znakomite zaplecze do korzystania z wszelkiej rekreacji nad akwenami.

W minionych miesiącach zauważyliśmy, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się ponadto turystyka rowerowa. Turyści chcą zatem łączyć podróżowanie z różnorodnymi formami aktywności fizycznej.

By znacznie ułatwić dotarcie do najpopularniejszych szlaków, zarząd województwa planuje we współpracy z Polregio uruchomić w 2025 roku na poszczególnych trasach kolejowych dodatkowe wagony dedykowane przewozowi „dwóch kółek”.

Będą one w stanie przewieźć 56 rowerów. Szczegóły dotyczące organizacji tych usług są obecnie analizowane, a ich realizacja ma na celu podniesienie komfortu podróżowania po naszym województwie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK