Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Rozmowy o rozwoju infrastruktury rowerowej

Uczestnicy Forum Rowerowego w Olsztynie

W Olsztynie odbyło się III Warmińsko-Mazurskie Forum Rowerowe, którego organizatorem był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas spotkania nie zabrakło tematów związanych z integracją środowiska działającego na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej, zarówno w ujęciu transportowym jak i rekreacyjnym.

Uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami i wiedzą z zakresu rozwoju mobilności rowerowej, działaniami infrastrukturalnymi i trendami towarzyszącymi tej dziedzinie aktywności turystycznej.

- Inicjatywa powstała po to, by integrować, rozmawiać i przede wszystkim wyciągać wnioski, mogące pomóc w rozwoju wszelkiej aktywności rowerowej naszego regionu – mówi marszałek województwa Marcin Kuchciński. - Widzimy trend i rosnącą popularność jazdy na dwóch kółkach, a nasz portal turystyczny Mazury.travel daje nam wszystkim duże pole do popisu. Wykorzystajmy je dobrze.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, a także środowisk zrzeszających działaczy i miłośników rowerowych.

- Turystyka rowerowa dominuje wśród sposobów spędzania wolnego czasu w naszym regionie – mówi Marcin Kuchciński. – Nasze badania i obserwacje ruchu turystycznego wskazują na wysoką i wciąż rosnącą popularność aktywności rowerowej na szlakach na Warmii, Mazurach i Powiślu.

Samorząd województwa zachęca samorządy i organizatorów turystycznych do dołączenia do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie warmińsko-mazurskim, bo widzi potrzebę wdrażania coraz to nowszych rozwiązań usprawniających korzystanie z bogatej propozycji tras i wycieczek rowerowych. Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na portalu mazury.travel prowadzi zakładkę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w naszym regionie, opisanych szerzej w przewodnikach Rowerowe Warmińsko-Mazurskie (do tej pory ukazały się trzy części przewodnika opisujące najciekawsze, a co najważniejsze - sprawdzone pod względem bezpieczeństwa szlaki rowerowe. Długość opisanych szlaków 2367 km – łącznie 44 szlaki. Jeszcze w tym roku ukaże się Katalog Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie warmińsko-mazurskim.

ZOBACZ PREZENTACJE:

- Paweł Klonowski - Łynostrada jako przykład oddolnego tworzenia szlaków rowerowych.pdf
- Tomasz Zieliński - Wypadki z udziałem rowerzystów.pdf
- Waldemar Królikowski - Nowe inwestycje rowerowe w województwie warmińsko-mazurskim.pdf
- Wanda Nowotarska - Polityka rowerowa regionów.pdf


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK