Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Promocja Warmii i Mazur w Szczecinie

Targi w Szczecinie

Podczas Targów Turystycznych Market Tour w Szczecinie, które odbyły się 11 i 12 maja 2024 roku, samorząd województwa promował ofertę turystyczną Warmii i Mazur.

Targi zorganizowano na Wałach Chrobrego w ramach 20. edycji Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego „Piknik nad Odrą”.

Odwiedzający, oprócz możliwości poznawania propozycji wypoczynku w różnych regionach Polski i za granicą, mogli korzystać także z jarmarku rozmaitości, wesołego miasteczka, strefy gastronomicznej i foodtrucków, a także strefy zabaw dla dzieci. Nic więc dziwnego, że od rana do wieczora impreza tętniła życiem, a targi każdego dnia odwiedzało tysiące gości.

Województwo warmińsko-mazurskie przygotowało jedno z największych spośród 15 stoisk regionalnych. Na stoisku promowano atrakcje turystyczne Warmii i Mazur, w tym Szlak Kopernikowski, turystykę wodną w Krainie Wielkich Mazurskich, szlaki rowerowe (w tym Green Velo i Mazurską Pętlę Rowerową), ofertę miasteczek sieci Cittaslow. Odwiedzający najczęściej pytali o możliwości aktywnego wypoczynku (na rowerze, w kajaku) oraz propozycje dla rodzin z dziećmi. Od obsługi stoiska uzyskiwali informacje i porady, a także materiały promocyjne.

Organizatorzy „Pikniku nad Odrą” zaproponowali odwiedzającym imprezę, w szczególności tym najmłodszym, zabawę polegającą na zbieraniu „wiz” (pieczątek) poszczególnych województw w specjalnie opracowanym paszporcie. Aby uzyskać „wizę” uczestnicy zabawy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące danego regionu. Na stoisku Warmii i Mazur były to pytania dotyczące walorów naturalnych i historii regionu, a także jego najsłynniejszego mieszkańca, czyli Mikołaja Kopernika.

Odwiedzający targi mogli zapoznać się z licznymi propozycjami spędzania wolnego czasu w różnych regionach Polski, a także za granicą – głównie w przygranicznych rejonach sąsiednich Niemiec, ale również w Hiszpanii i Tunezji, na Cyprze i Kubie. Tym bardziej więc cieszy, że pośród tego bogactwa propozycji nie zabrakło oferty Warmii i Mazur (poza samorządem województwa swoją ofertę prezentowały również Olsztyn i Elbląg).

Stoisko samorządu województwa przygotował i prowadził Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK