Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Troska o dziedzictwo kulturowe Mazur

Zdjęcie zachodu słońca nad mazurskim jeziorem

Ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu fotograficznego dla młodzieży „Zaułki mazurskich miast i wsi”.

Celem konkursu jest troska o dziedzictwo kulturowe województwa warmińsko-mazurskiego.

Ważne jest ponadto zachęcenie młodzieży i dorosłych do odkrywania często nieznanych miejsc Mazur oraz poszukiwanie nowego spojrzenia na miejsca często znane i prezentowane.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku 14+ oraz osób dorosłych zamieszkujących w województwie warmińsko-mazurskim.

Uczestnik musi wykonać i przesłać jedno zdjęcie w postaci cyfrowej (dopuszczalny format: JPG lub TIFF) wykonane na terenie Mazur (nie Warmii), prezentujące walory architektoniczne, przyrodnicze bądź kulturowe wybranej miejscowości na Mazurach.

Zgłoszenia należy przesyłać do 23 czerwca 2023 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas sympozjum naukowego „Ślady przeszłości w mazurskim teraz”, które zaplanowano na 20 lipca 2023 roku.

Organizatorem inicjatywy „Mazury zamknięte w kadrze – zaułki miast i wsi” w ramach „Roku mazurskiego w gminie Dźwierzuty 2023” jest Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach.

WIĘCEJ INFORMACJI


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK