Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Ełk szykuje się do turystycznego sezonu

Zawody balonowe w Ełku

Znany jest wstępny kalendarz najciekawszych wydarzeń w Ełku. Na Mazurach odbędą się zarówno zmagania sportowe, jak i liczne wydarzenia kulturalne.

W tegorocznej ofercie znalazły się m.in. dobrze znane wydarzenia sportowe, takie jak: bieg z przeszkodami Hunt Run, Bieg uliczny 5-10-15, XVI Mazurskie Zawody Balonowe, Siatkówka EGO, maraton pływacki i kajakowy Aqua Fiesta, Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką czy tegoroczna nowość: biegi terenowe Mazuria Ultra Trail.

Planowane są także wydarzenia kulturalne, m.in.: VI Ełcki Festiwal Literatury i Muzyki „Ełk, będzie czytane”, Pociąg do kultury, Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka”.

W kalendarzu znajdą się również wydarzenia muzyczne, koncerty jazzowe, rockowe oraz VIII edycja festiwalu „Ełk na Trzy Oktawy”.

Ponadto zaplanowano także rajdy rowerowe, warsztaty kulinarne i rękodzieła, zlot Food Trucków, spacery przyrodnicze i piesze wędrówki. Tegoroczne nowości to X Ultra Maraton Kolarski „Pierścień Tysiąca Jezior 2021” oraz zawody zimowe „Szorty na lodzie”.  

W drugiej połowie roku odbędą się m.in. Festiwal Smaków Świata, Święto Miodu czy zawody wędkarskie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK