Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Kopernik promował Warmię i Mazury we Wrocławiu

Uczestnicy targów we Wrocławiu

Postać Mikołaja Kopernika była głównym motywem stoiska samorząd województwa podczas Targów turystyki i czasu wolnego, które od 3 do 5 marca 2023 roku odbywały się w stolicy Dolnego Śląska.

Miejscem międzynarodowych targów była Tarczyński Arena (Stadion Śląska Wrocław), na którym swoją ofertę przedstawiło kilkudziesięciu wystawców z kraju i zagranicy.

Wydarzenie połączone zostało z prelekcjami i debatami przedstawicieli branży turystycznej. Stoiska odwiedziło kilka tysięcy gości. Dolny Śląsk to ważny kierunek promocji dla Warmii i Mazur, także z uwagi na ponowny start (26 marca) połączeń lotniczych między Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Wrocławiem (www.mazuryairport.pl) .  

Z uwagi na ogłoszony przez samorząd województwa Rok Mikołaja Kopernika to postać wielkiego astronoma i Szlak Kopernikowski były głównym motywem regionalnego stoiska. Popularnością cieszyły się warsztaty nawiązujące do epoki prowadzone przez stowarzyszenie Konwent Świętego Piotra, a także ścianka promocyjna będąca reprodukcją słynnego obrazu Jana Matejki „Rozmowa z Bogiem”. Od kilku dni działa nowa strona Szlaku Kopernikowskiego, która ukazuje ponadregionalny charakter szlaku (www.szlakkopernikowski.pl).

Swoją ofertę przedstawiali też przedstawiciele sieci miast Cittaslow ze Szlaku Kopernikowskiego – miasta Braniewo i Orneta oraz gminy Olsztynek i Dobre Miasto. Do skorzystania z lotów zachęcali przedstawiciele Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Swoje stoisko przygotował też miasto Olsztyn, również skupiając się promocji postaci Mikołaja Kopernika.

Partnerami stoiska była Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow oraz Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK