Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Dzień Turystyki świętujemy w Szymanach

Szczytno - ruiny zamku. Fot. UM Szczytno

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się 15 września 2022 roku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Na uroczystej gali spotkają się przedstawiciele branży turystycznej regionu, by podsumować kolejny rok pracy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów lokalnych, przedsiębiorcy, członkowie organizacji turystycznych, społecznicy i pasjonaci turystyki.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki już ponad 40 lat temu. Organizatorzy obchodów stawiają sobie za cel podkreślanie roli turystyki w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym.

Zanim na regionalnym lotnisku rozpocznie się gala, zainteresowane osoby spośród jej uczestników będą mogły wziąć udział w wycieczce z Szyman do Szczytna, podczas której zwiedzą z przewodnikiem zrewitalizowane ruiny zamku krzyżackiego oraz Muzeum Mazurskie działające w budynku ratusza (wyjazd o godz. 13.15).

Podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki zaplanowano podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką na Warmii i Mazurach, zaprezentowanie i nagrodzenie osiągnięć w tej dziedzinie. Program gali obejmuje m.in. wręczenie: honorowych odznak „Za Zasługi dla Turystyki”, wyróżnień laureatom konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rozwoju turystyki, dyplomów laureatom Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” oraz laureatom konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”. Wszystkie te konkursy są realizowane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego i mają na celu wspieranie rozwoju turystyki w regionie.

Podczas gali przedstawiciele branży turystycznej regionu otrzymają również gratulacje z tytułu wypracowania osiągnięć i zdobycia wyróżnień na poziomie ogólnopolskim. Imprezę zakończy występ zespołu Port, który zaprezentuje repertuar Krzysztofa Klenczona – wybitnego artysty mocno związanego ze Szczytnem.

Czwartkowe uroczystości rozpoczną się o godz. 17.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK