Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Wyłoniliśmy najlepsze obiekty turystyki wiejskiej

Konkurs

Poznaliśmy najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, które brały udział w konkursie Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato na Warmii i Mazurach” w 2022 roku.

To jeden z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie konkursów, w którym o miano najlepszych z najlepszych rywalizują ze sobą obiekty turystyki wiejskiej z Warmii i Mazur.

Celem inicjatywy jest promocja najlepszych obiektów turystycznych zlokalizowanych na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

W „Zielonym Lecie” brali udział przedstawiciele trzech rodzajów obiektów: gospodarstwa agroturystyczne, obiekty turystyki wiejskiej i zagrody edukacyjne.

Zarówno obiekty turystyki wiejskiej jak i zgłoszone do konkursu i w nim wyróżnione gospodarstwa agroturystyczne stanowią przykład wzorcowo działających obiektów turystycznych, czerpiących z dziedzictwa, kultury i położenia swoich obiektów na wiejskich terenach Warmii i Mazur. Stanowią dla turysty kompleksową ofertę wypoczynku w duchu slow.  

Prężnie rozwijająca się Sieć Zagród Edukacyjnych na Warmii i Mazurach, której przedstawiciele nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu, również może służyć za przykład tzw. dobrych praktyk w tej dziedzinie.

Organizatorem konkursu był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

W roku 2022 przyznano następujące nagrody:

 - w kategorii wypoczynek na wsi:
 I miejsce - Pałac Nakomiady z Nakomiad; www.nakomiady.pl
II miejsce - Siedlisko Nawiady z miejscowości Nawiady; www.siedliskonawiady.pl
III miejsce - Siedlisko Letnia Kuchnia z Barczewka; https://letniakuchnia.com

W tej samej kategorii komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa równorzędne wyróżnienia następującym obiektom: Dom w zbożu z miejscowości Wronka; https://www.facebook.com/domwzbozu oraz Rojst. Borowinowy Las z miejscowości Krawczyki; www.rojst.pl
 
- w kategorii wypoczynek u rolnika:
I miejsce przyznano ex aequo: Gospodarstwu agroturystycznemu Sasek z miejscowości Sasek Mały; www.sasek.pl oraz Gospodarstwu agroturystycznemu Kamez z Wawroch; https://kamez.eu/.

- w kategorii zagrody edukacyjne:
I miejsce - Zagroda edukacyjna Warmińska Pszczoła z Purdy; https://www.mazuryagroturystyka.com.pl/
II miejsce - Zagroda edukacyjna Bartnik Mazurski z Gnatowa; www.bartnikmazurski.pl


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK