Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Przedstawiciele Cittaslow obradowali we Włoszech

Przedstawiciele Cittaslow obradowali we Włoszech

Po dwuletniej przerwie członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow spotkali się we włoskim Orvieto.

Podczas dwudniowych obrad członkowie stowarzyszenia dyskutowali o strategii działania na kolejne lata, roli stowarzyszenia w życiu codziennym lokalnych społeczności oraz realizowanych i planowanych projektach. Dokonano zmian w zapisach międzynarodowego statutu.

Krajowy koordynator Polskiej Sieci Miast Cittaslow, Jacek Kostka w swoim wystąpieniu podziękował członkom sieci międzynarodowej za wsparcie i pomoc humanitarną, jaką Polska otrzymała na rzecz przebywających w miasteczkach Cittaslow uchodźców z Ukrainy.

Został również jednogłośnie wybrany na pierwszego zastępcę prezydenta Cittaslow International, co stanowi ogromny sukces polskich struktur stowarzyszenia.

Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa, wręczyła sekretarzowi generalnemu sieci, Pier Giorgio Olivetiemu wyróżnienie z okazji Jubileuszu 15-lecia Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. W swoim wystąpieniu zaprosiła członków Cittaslow z całego świata do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o życiu i dorobku Mikołaja Kopernika, którego 550 rocznicę urodzin obchodzić będziemy w 2023 roku.

W kolejnej edycji międzynarodowego konkursu „na najlepszą praktykę w miastach Cittaslow – CHIOCCIOLA ORANGE 2022” nagrodę zdobył Lidzbark za skwerek oraz kawiarenkę Cittaslow (jedyną na świecie kawiarnię w kształcie ślimaka, który jest logotypem sieci). Nagrodę osobiście odebrał burmistrz Lidzbarka - Maciej Sitarek.

Z rąk prezydenta Cittaslow International, krajowy koordynator odebrał certyfikat potwierdzający przystąpienie Kisielic do międzynarodowej rodziny miast dobrej jakości życia. Tym samym sieć Polska, teraz już z 36 miejscowościami, ciągle stanowi drugą siłę na świecie.

Oprócz polskiej i włoskiej delegacji w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele sieci krajowych z Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Włoch, Korei Południowej, Cypru Pn., USA oraz po raz pierwszy z Chorwacji.

Zgodnie z propozycją Polskiej Sieci Cittaslow jeden z przyszłorocznym Komitetów Koordynujących ma odbyć się na Warmii i Mazurach. 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK