Kontakt

Środowisko

Honorowe wyróżnienia dla przyjaciół zwierząt

Ilustracja do tekstu - zdjęcie kota

Nową inicjatywą samorządu województwa jest konkurs o Nagrodę Przyjaciela Zwierząt „Cztery Łapy”.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie zachowań służących poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych.

- Już przed wiekami filozofowie tacy jak Pitagoras czy św. Franciszek z Asyżu zwracali uwagę na konieczność traktowania zwierząt z szacunkiem. I te idee przyświecały nam przy organizacji tego konkursu - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Do tej pory inicjowaliśmy wiele konkursów czy przyznawaliśmy wyróżnienia za wspieranie w naszym regionie postaw proekologicznych czy ochronę środowiska naturalnego. Teraz chcemy uhonorować ludzi, którzy w odpowiedni sposób zapewniają opiekę i ochronę zwierzętom.

Przyznawane są dwie nagrody - osobno dla osób fizycznych i dla podmiotów zbiorowych, których działalność jest związana z pomocą i ratowaniem bezdomnych, porzuconych i pokrzywdzonych zwierząt domowych w województwie warmińsko-mazurskim.

Wnioski mogą składać koła i oddziały stowarzyszeń naukowo-technicznych, stowarzyszenia, fundacje, organizacje społeczne, spółki (osobowe lub kapitałowe), jednostki sektora finansów publicznych oraz osoby fizyczne.   

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada 2022 roku przez Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn).

DO POBRANIA:
- Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, oświadczenia


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK