Kontakt

Rozwój regionu

Trzy nowe hybrydy na ulicach Ełku

Autobusy w Ełku

Komunikacja miejska na Warmii i Mazurach staje się bardziej ekologiczna, nowoczesna i bezpieczniejsza. Kolejne trzy autobusy hybrydowe trafiły Miejskiego Zakładu Komunikacji w  Ełku.

Dostawa ta, to efekt zawartej w ubiegłym roku umowy z Volvo Polska. Łącznie we flocie Miejskiego Zakładu Komunikacji jest już 6 takich nowoczesnych hybryd (pierwsze trzy dostarczono w grudniu 2019 r.).

W przyszłym roku planowana jest dostawa kolejnych dwóch nowoczesnych autobusów hybrydowych.

Pojazdy są wyposażone w: klimatyzację, tablice informacyjne LCD, system głosowej informacji pasażerskiej, monitoring wizyjny oraz w ładowarki USB dla pasażerów. Nowe autobusy Volvo mogą pomieścić ok. 100 pasażerów, w tym na 30 miejscach siedzących. Aktualnie przewóz osób odbywa się jednak w obowiązujących obostrzeniach sanitarno-epidemiologicznych. Ze względu na niskopodłogowe zawieszenie, autobusy dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zasilanie elektryczne w najnowszych autobusach hybrydowych może być wykorzystywane dłużej niż w dotychczasowych dostępnych na rynku modelach. Autobusy te charakteryzują się też znacznie mniejszą emisją szkodliwych substancji oraz są cichsze od tych napędzanych tradycyjnie.

Łączny koszt zakupu 6 autobusów hybrydowych to ok. 11,4 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie wynosi ok. 7,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK