Kontakt

Sport i Zdrowie

Rozmowy o sporcie i turystyce bez barier

Ilustracja do tekstu - Fot.stockvault.net

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza na konferencję „Sport i turystyka bez barier. Dobre praktyki dla samorządów i organizacji pozarządowych”, która odbędzie się 24 listopada 2022 roku w Olsztynie.

Wykłady i warsztaty skierowane są przede wszystkim do przedstawicieli samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Podczas spotkania omówione zostaną tematy związane z turystyką osób z niepełnosprawnościami oraz projektem „Sport bez barier”, który jest realizowany w ramach Erasmus+ Sport. Zaplanowano również przedstawienie działań „Mazury bez barier”, realizowanych przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się ponadto z tematami związanymi z dostosowaniem filmów promocyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami (prawidłowe zamówienie audiodeskrypcji, tłumacza migowego czy napisy).

Udział w konferencji jest bezpłatny (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia przyjmowane są do 16 listopada 2022 roku na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM KONFERENCJI:
9:15-10:00 - Rejestracja i kawa
10:00-10:15 - Powitanie gości: Jolanta Piotrowska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego
10:15-11:45 - Wykłady
11:45-12:30 - Przerwa kawowa
12:30-14:30 - Warsztaty
14:30-15:30 - Podsumowanie i dyskusja
15:30 - Zakończenie konferencji

I. CZĘŚĆ PLENARNA:
1. Turystyka osób z niepełnosprawnościami, innowacja czy norma: Marlena Rogowska, ekspert ds. eliminowania barier w turystyce
2. Doświadczenia i wnioski wynikające z projektu „Sport bez barier" realizowanego w ramach Erasmus+ Sport: Małgorzata Czopińska, dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku
3. Omówienie działań „Mazury bez barier”, realizowanych przez Mazurski Park Krajobrazowy w ramach projektu „Obszar chroniony, obszar dostępny”
Krzysztof Wittbrodt, dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego

II. WARSZTATY DOBRYCH PRAKTYK:
1. Dostosowanie materiałów promocyjnych i informacyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami: Mariusz Trzeciakiewicz, prezes Fundacji Katarynka
Omówione zostaną zagadnienia:
- Zacznijmy od podstaw. Słów kilka o wymogach dla JST oraz instytucji publicznych.
- Dostosowanie filmów promocyjnych dla osób ze szczególnymi potrzebami: jak dobrze zamówić audiodeskrypcję, tłumacza migowego, napisy.
2. Dostępność architektoniczna obiektów sportowych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami: Marek Zagroba, ekspert ds. architektury i urbanistyki

Omówione zostaną zagadnienia:
- Zacznijmy od podstaw. Słów kilka o przepisach budowlanych dla obiektów pod kątem dostosowania ich dla osób niepełnosprawnych.
- Doradztwo w procesie budowy nowych obiektów oraz wprowadzenia zmian architektonicznych budynków już istniejących dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności: poruszających się na wózku, niewidomych, słabowidzących czy niesłyszących.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK