Kontakt

Sport i Zdrowie

Kolarskie rozpoczęcie wakacji w Mikołajkach

Mapa kolarskich zmagań w Mikołajkach

Tradycyjnie cykl Milko Mazury MTB  w weekend rozpoczynający wakacje, 25-26 czerwca 2022 roku, zawita do żeglarskiej stolicy regionu Warmii i Mazur – Mikołajek . Na dwa dni słynny mazurski kurort opanują kolarze startujący w wyścigach W Krainie Sielawowego Króla.

Miasteczko sportowe stanie w samym centrum Mikołajek na Placu Wolności. Trasa jest mocno zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych szutrach i duktach leśnych wzdłuż jeziora Mikołajskiego  i Bełdany.

Organizatorzy zadbali, żeby na rowerowych trasach swoich sił spróbowały dzieci, młodzież i dorośli.

Wyścig PRO liczyć będzie 70, 5 km z sumą przewyższeń oscylujących na wysokości ok. 950 m. Na uczestników wyścigu EXPERT czeka 47,5 km (635 metrów przewyższenia). Wyścig HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE to 24,5 km (320 metrów przewyższenia). Sobotni FUN dla amatorów liczy 17 km.

Jak zawsze najmłodsi kolarze będą mogli wziąć udział w wyścigach Łaciate Junior Liga Szkółek Kolarskich oraz Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych.

Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Rejestracja na stronie:  https://www.mazurymtb.pl/zawody/rejestracja

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK