Kontakt

Sport i Zdrowie

Na PGNiG Superligę trzeba jeszcze poczekać

Warmia Energa Olsztyn - herb. Fot. Facebook

W Końskich zakończył się Turniej Mistrzów, w którym wystąpiły najlepsze zespoły z pierwszej ligi mężczyzn piłki ręcznej sezonu 2020/2021.

Szczypiorniści OKPR Warmii Energa Olsztyn w pierwszoligowych rozgrywkach grupy A byli bezkonkurencyjni (siódmą pozycję w zmaganiach zajęli piłkarze ręczni KPR Elbląg).

Dzięki temu mogli wystąpić w Turnieju Mistrzów, w którym zagrali ponadto zwycięzcy pozostałych grup – KPR Legionowo oraz Orlen Upstream SRS Przemyśl (z występów zrezygnowała natomiast ekipa Stali Gorzów Wielkopolski).

W pierwszym pojedynku „Warmiacy” przegrali z KPR Legionowo 26:37 (16:17). Z kolei drugi mecz reprezentantów Warmii i Mazur zakończył się zwycięstwem z ORLEN Upstream SRS Przemyśl 34:31 (15:14). Ostatecznie olsztynianie uplasowali się na ostatnim miejscu w turnieju.

Prawo awansu do PGNiG Superligi wywalczył klub z Legionowa, który będzie musiał spełnić kryterium licencyjne najwyższej klasy rozgrywkowej.

Olsztynianie w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Centralnej, w której wystąpi 16 zespołów (m.in. najlepsze drużyny z czterech grup).


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK