Kontakt

Sport i Zdrowie

Zmiany kadrowe u olsztyńskich siatkarzy

Ilustracja do tekstu

Z nowym szkoleniowcem oraz nowymi zawodnikami przystąpi do nowego sezonu Indykpol AZS Olsztyn, który występuje w rozgrywkach PlusLigi.

Choć obecnie trwa przerwa w ligowych rozgrywkach, to wiele dzieje się w kortowskim klubie.

W ostatnich dniach został rozwiązany kontrakt (na prośbę szkoleniowca) z dotychczasowym trenerem Danielem Castellanim, który na ławce szkoleniowej akademików zasiadł od stycznia 2020 roku. Argentyńczyk w najbliższym czasie przeniesie się do Turcji.

Jego miejsce zajmie włoski szkoleniowiec Marco Bonitta, który z żeńskim Foppapedretti Bergamo sięgał po mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch, Superpuchar Włoch czy dwukrotnie Puchar Europy Mistrzyń Krajowych.
Z kolei reprezentacja Włoch pod jego wodzą zdobyła złoty medal mistrzostw świata cz srebrny medal mistrzostw Europy. Bonitta miał również okazję prowadzić żeńską reprezentację Polski -w tym czasie drużyna awansowała do finału cyklu Grand Prix oraz na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Był również selekcjonerem męskiej reprezentacji Włoch juniorów (złoty medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal mistrzostw świata), a przez ostatnie sezony prowadził męską drużynę Robur Rawenna, występującą w Serie A1.

Jego kontrakt z Indykpolem AZS będzie obowiązywał przez rok.

Z kolei na dwa najbliższe lata z olsztyńskim zespołem związał się Jan Firlej, który występował ostatnio w GKS Katowice. Rozgrywający jest wychowankiem Czarnych Radom i w przeszłości występował w Politechnice Warszawa oraz belgijskim Lindemans Aalst (brązowy medal mistrzostw Belgii).

Nowym środkowym będzie natomiast Taylor Averill – wybrany ostatnio na najlepszego środkowego ligi francuskiej. Reprezentant USA grał początkowo w uniwersyteckich klubach swojego kraju, a następnie przeniósł się do Włoch. Występował tam w Pallavolo Padwa, a potem w Power Volley Milano. We Francji z Chaumont zdobył srebrny medal, a w minionym sezonie z AS Cannes cieszył się ze złotego krążka.

Na tym nie kończą się zakupy w drużynie ze stolicy Warmii i Mazur. W Olsztynie zagra bowiem Meisam Salehi, który został w minionym sezonie okrzyknięty objawieniem Super Ligi w Iranie. Przyjmujący miał okazję reprezentować barwy Kalleh Mazandaran oraz Shardadu Urmii, którym wywalczył wicemistrzostwo Iranu.

Zmagania w PlusLidze rozpoczną się 1 października 2021 roku.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK