Kontakt

Sport i Zdrowie

Placówki medyczne priorytetem samorządu

Ilustracja do tekstu

Są dodatkowe pieniądze na regionalną służbę zdrowia. Przebudowa oddziałów, podniesienie jakości usług medycznych, termomodernizacja budynków - to przykładowe projekty, o dofinansowaniu których właśnie zdecydował zarząd województwa.

- Uruchamiamy listy rezerwowe, to już ostatnia prosta w akcesji środków w naszym regionalnym programie operacyjnym – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Dodatkowe pieniądze przeznaczamy na to, co teraz najważniejsze, czyli między innymi na wsparcie ochrony zdrowia. Na bieżąco kierujemy tam fundusze z budżetu samorządu województwa i z programów europejskich. Jesteśmy w stałym kontakcie z placówkami medycznymi, reagujemy na bieżące zapotrzebowania.

Na działania poprawiające efektywność energetyczną budynków dofinansowanie dostaną szpitale: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie (wartość 5 mln zł, dofinansowanie 2,5 mln zł), Giżycka Ochrona Zdrowia (wartość 4,5 mln zł, dofinansowanie 3,4 mln zł).

Szpital Powiatowy w Pasłęku przystępuje do budowy budynku na potrzeby oddziału rehabilitacji dla dzieci (wartość 5,5 mln zł, dofinansowanie 3,4 mln zł).

Szpital MSWiA realizuje także projekt poprawiający bezpieczeństwo świadczenia usług w leczeniu chemioterapią (wartość 2 mln zł, dofinansowanie 1,7 mln zł). Natomiast Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie dostanie wsparcie na modernizację oddziałów neurologicznego i udarowego (wartość 9 mln zł, dofinansowanie 7,3 mln zł).


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK