Kontakt

Sport i Zdrowie

Zwieńczenie halowego sezonu w lekkiej atletyce

Polska sztafeta

W Toruniu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyki. W zawodach startowali również reprezentanci Warmii i Mazur.

Srebrny medal wywalczył Konrad Bukowiecki z AZS UWM Olsztyn. Kulomiot z wynikiem 21.16 m musiał ustąpić jedynie Michałowi Haratykowi (KS Sprint Bielsko-Biała), który uzyskał wynik 21.24 m.

W trójskoku region Warmii i Mazur reprezentowała Klaudia Nazarowicz z UKS Sokół Węgorzewo. Ostatecznie w klasyfikacji open musiała zadowolić miejscem tuż za podium, ale uzyskany wynik (12.17) pozwolił jej na wywalczenie brązowego krążka w kategorii wiekowej do 23 lat.

Z kolei Dominik Smosarski z AZS UWM Olsztyn zajął ostatnie miejsce w swojej serii eliminacyjnej na 60 metrów. Co więcej, z powodu doznanej kontuzji nie wystartował już na dystansie 200 metrów.

W Toruniu przebywał również olsztynianin Kacper Kozłowski, który odebrał srebrny medal za drugie miejsce w mistrzostwach Europy, które w 2014 roku odbyły się w Zurichu. Polacy stanęli wówczas na najniższym stopniu podium, ale po dyskwalifikacji Rosjan (w składzie wystąpił zawodnik stosujący niedozwolone środki) zostali ostatecznie wicemistrzami Starego Kontynentu. Oprócz Kacpra Kozłowskiego srebrne krążki otrzymali również Rafał Omelko, Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk, Andrzej Jaros oraz Michał Pietrzak.

Krajowy czempionat zakończył tegoroczny cykl halowych lekkoatletycznych zmagań w Polsce.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK