Kontakt

Sport i Zdrowie

Z nowymi nadziejami w rundzie wiosennej

Wizyta nowego prezesa Stomilu w Urzędzie Marszałkowskim

Piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn oraz drugoligowej Olimpii Elbląg po zimowej przerwie wracają do walki o ligowe punkty.

Po rundzie rewanżowej zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur z 26 punktami zajmuje 11 pozycję na zapleczu ekstraklasy. Do tej pory olsztynianie wygrali siedem spotkań, pięć zremisowali oraz ponieśli osiem porażek.

W przerwie zimowej w klubie zaszło do wielu kadrowych zmian. Na stanowisku prezesa Roberta Jurgę zastąpił Wojciech Kowalewski, były bramkarz reprezentacji Polski (występował m.in. w Legii Warszawa, Szachtara Donieck czy Spartaka Moskwa). Nowy prezes w minionych dniach spotkał się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z Jolantą Piotrowską, członkiem zarządu województwa.

Z kolei nowym dyrektorem sportowym został Sylwester Czereszewski (były reprezentant Polski, zawodnik m.in. Stomilu czy Legii Warszawa), który jeszcze do niedawna był asystentem Piotra Zajączkowskiego.

W minionych miesiącach drużynę zasilili m.in. Jonatan Straus (Legionovia Legionowo, wychowanek Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie), Sam van Huffel (Koninklijke HFC, Holandia), Skender Loshi (SV TEC, Albania/Holandia), Jurich Carolina (NAC Breda, Holandia), Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) czy Jakub Staszak (Górnik Konin). Z zespołem pożegnali się natomiast: Mateusz Cetnarski, Wojciech Dziemidowicz, Szymon Rak, Patryk Baran czy Karol Landowski.

Podopieczni Piotra Zajączkowskiego pierwszy mecz w rundzie rewanżowej zagrają już w najbliższą sobotę (29 lutego). Na własnym boisku podejmą Odrę Opole.

Zdecydowanie mniej zawirowań w składzie było podczas zimowej przerwy w elbląskiej Olimpii. W drużynie znaleźli się przede wszystkim zawodnicy z drużyny rezerw. Adam Nocoń nie będzie mógł natomiast skorzystać z usług Damiana Szuprytowskiego. Najlepszy strzelec zespołu (osiem bramek) jest obecnie kontuzjowany.

Olimpia Elbląg po 20. kolejkach z 32 punktami zajmuje piątą pozycję w drugiej lidze (osiem zwycięstw, osiem remisów oraz cztery porażki). Już w najbliższą niedzielę (1 marca) ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego zagra na wyjeździe z liderem tabeli Widzewem Łódź.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK