Kontakt

Sport i Zdrowie

Sportowe zmagania i charytatywna akcja

Olsztyński Turniej Sędziów

W Olsztynie zakończył się XI Olsztyński Turniej Sędziów w halowej piłce nożnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Po raz pierwszy impreza nosiła imię Alojzego Jarguza, pierwszego polskiego sędziego podczas mistrzostw świata (1978 w Argentynie oraz 1982 w Hiszpanii), który zmarł w kwietniu 2019 roku.

W turnieju uczestniczyło siedem zespołów, które składały się z arbitrów, którzy na co dzień sędziują piłkarskie spotkania w różnych klasach rozgrywkowych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z zespołu Top Amator i Asystentów, którzy zanotowali na swoim koncie cztery zwycięstwa, jeden remis oraz jedną porażkę. Podobny bilans, lecz o jedną bramkę strzeloną mniej, mieli reprezentanci przyjaciół Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Brązowe medale trafiły natomiast do sędziów z B-klasy.

Cały turniej jest organizowany z myślą o pomocy charytatywnej. Po sportowej rywalizacji nadszedł czas licytację gadżetów. Organizatorzy zebrali łącznie 18 900 zł, które przekażą m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W uroczystości otwarcia zmagań uczestniczyli Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK