Kontakt

Sport i Zdrowie

Na Warmię i Mazury przyjeżdża lider piłkarskiej Ekstraklasy

Stadion w Olsztynie

Dwie drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego reprezentują nasz region w piłkarskim Pucharze Polski. Stomil Olsztyn oraz elbląska Olimpia awansowały do 1/16 finału tych rozgrywek.

Pierwszoligowy Stomil już w najbliższy czwartek (31 października) zmierzy się na własnym boisku z Wisłą Płock. Rywale po 13. kolejkach z 25 punktami prowadzą w rozgrywkach rodzimej Ekstraklasy. Zkolei gospodarze po 15. meczach zajmują siódmą pozycję. 

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski podopieczni Piotra Zajączkowskiego pokonali na wyjeździe trzecioligowy Ruch Chorzów. W regulaminowym czasie padł remis 3:3, a o awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali olsztynianie (4:3). Początek spotkania o godz. 17.30.

Z drużyną z Ekstraklasy w tej fazie PP przyjdzie się zmierzyć również piłkarzom Olimpii. Drugoligowcy na własnym boisku (30 października) podejmą Raków Częstochowa, który obecnie plasuje się na 12. pozycji w tabeli. Elblążanie do tej pory rozegrali dwa spotkania – w rundzie wstępnej wygrali 2:1 z ROW Rybnik, a następnie uporali się ze Stalą Brzeg (zwycięstwo 2:1). Początek dzisiejszego spotkania o godz. 18.

Przypomnijmy, w rozgrywkach Pucharu Polski region Warmii i Mazur reprezentowali także zawodnicy Concordii Elbląg – zdobywcy wojewódzkiego Pucharu Polski. Przegrali jednak na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 1:2.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK