Kontakt

Sport i Zdrowie

Nowy obiekt sportowy na Mazurach

Hala w Ełku

W Ełku odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Suwalskiej. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.  

Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny będzie doskonałym uzupełnieniem istniejącego już zaplecza szkoły. Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł.

Na ten moment czekali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego ZSS przy ul. Suwalskiej w Ełku. We wtorek 8 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali sportowej. W uroczystości otwarcia uczestniczył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Nowy obiekt sportowo-rekreacyjny jest doskonałym uzupełnieniem istniejącego już zaplecza sportowe Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Jest to nowoczesna hala, która posiada arenę sportową o powierzchni ok. 1000 m2 z pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Arena sportowa posiada widownię stałą na 172 miejsca siedzące, w tym dwurzędową widownię na parterze (112 miejsc siedzących) oraz jednorzędową widownię na I piętrze (60 miejsc siedzących).

Na parterze oprócz sali sportowej zlokalizowano również 4 szatnie z umywalniami, w tym dwie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, 2 pokoje nauczycieli WF oraz salę wielofunkcyjną. Na piętrze znalazła się sala wielofunkcyjna, siłownia oraz szatnie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto hala ogrzewana jest gazem ziemnym i przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki inwestycji ełcka szkoła sportowa jest jedną z najatrakcyjniejszym w regionie, ponieważ posiada dwie hale sportowe, boisko wielofunkcyjne, bieżnię lekkoatletyczną ze sztucznej nawierzchni, tor rolkowy, siłownię zewnętrzną, a także plac zabaw. Zespół Szkół Sportowych będzie mógł teraz jeszcze skuteczniej kształcić przyszłych liderów sportu.

Łączna wartość inwestycji to ponad 9 mln zł brutto, w tym: 
- 3,5 mln zł – dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki
- 5,5 mln zł – z budżetu miasta Ełku.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK