Kontakt

Sport i Zdrowie

Wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu ochrony zdrowia

Targi w obwodzie kaliningradzkim

W Kaliningradzie zakończyła się XX edycja Międzynarodowych Targów Medycznych „Medycyna i Kosmetologia 2019”. Podczas wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli Warmii i Mazur.

Nasz region reprezentowali przedstawiciele Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko -Mazurskiego oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Poza stoiskiem Warmii i Mazur swoje walory promowali reprezentanci Medical Clinic Podhale s.p. Waksmund oraz kilkudziesięciu innych wystawców - z Rosji, Litwy, Łotwy i Białorusi.

W uroczystościach otwarcia uczestniczyli dyrektor Targów Baltic-Expo, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciel Konsulatu RP
w Kaliningradzie, którzy następnie odwiedzili stoisko Warmii i Mazur. Była to okazja do rozmów na temat dalszej współpracy w zakresie zdrowia pomiędzy sąsiadującymi regionami.

Promowana oferta usług świadczonych przez jednostki ochrony zdrowia, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa jest już znana wielu mieszkańcom obwodu kaliningradzkiego. Stoisko cieszyło się zatem dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy pytali o zakres i konkretne usługi świadczone w naszych szpitalach.

Udział przedstawicieli województwa oraz podmiotów leczniczych w Międzynarodowych Targach Medycznych jest elementem wieloletniej współpracy z obwodem kaliningradzkim. Stanowi istotny element rozwoju regionalnej polityki zdrowotnej regionu oraz transgranicznej kooperacji z obwodem kaliningradzkim.

Długi okres wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu ochrony zdrowia doprowadził do zacieśnienia stosunków partnerskich pomiędzy rożnymi środowiskami medycznymi obydwu regionów.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK