Kontakt

Sport i Zdrowie

Jak Konrad Bukowiecki przełamał barierę 22 metrów

Wizyta Konrada Bukowieckiego u marszałka województwa

Spotkanie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina z Konradem Bukowieckim, czołowym kulomiotem świata odbyło się dzisiaj w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Zawodnik AZS UWM Olsztyn w miniony weekend startował w 10 edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbywał się w Chorzowie. W konkursie pchnięcia kulą uzyskał wynik 22.25 metra - co jest jego rekordem życiowym oraz rekordem Europy U23.

Wystarczy wspomnieć, że już przy pierwszym podejściu pchnął kulę na odległość 22.04 metra i tym samym po raz pierwszy przekroczył na otwartym stadionie barierę 22 metrów.

O swoim ostatnim rekordzie, startach w tegorocznych największych międzynarodowych zawodach oraz przygotowaniach do zbliżających się mistrzostw świata (26 września - 6 października w Katarze) opowiedział podczas dzisiejszego spotkania z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas spotkania byli również obecni szkoleniowiec kulomiota Ireneusz Bukowiecki oraz Zbigniew Ludwichowski, przedstawiciel AZS UWM Olsztyn. 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK