Kontakt

Sport i Zdrowie

Szczypiornistki rozpoczęły, szczypiorniści jeszcze czekają

Drużyna Startu Elbląg

Rozpoczęły się zmagania w PGNiG Superligi Kobiet, w których występują piłkarki ręczne elbląskiego Startu. Na pierwszoligowe parkiety niebawem wybiegną szczypiorniści Warmii Energi Olsztyn oraz Mebli Wójcik Elbląg.

W sezonie 2019/2020 w nowej formule rozgrywek PGNiG Superligi kobiet uczestniczy osiem drużyn (KPR Gminy Kobierzyce, Zagłębie Lubin, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, JKS Jarosław, MKS Perła Lublin, PR Koszalin, Ruch Chorzów, EKS Start Elbląg).

Do rozegrania w całym sezonie będzie 112 spotkań w czterech rundach. Każda drużyna rozegra 28 meczów z czego 14 u siebie. W pierwszym pojedynku reprezentantki Warmii i Mazur wygrały z wyjeździe z KPR Ruchem Chorzów 30:20 (18:8). W najbliższą sobotę (14 września) podopieczne Andrzeja Niewrzawy zagrają w Piotrkowie Trybunalskim w tamtejszym MKS Piotrcovią.

Występy EKS Startu w najwyższej klasie rozgrywkowej wspiera samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

W przedostatni weekend września (21/22 września) ruszają natomiast zmagania w pierwszej lidze mężczyzn. Na tym szczeblu nasz region reprezentują Warmia Energa Olsztyn oraz Meble Wójcik Elbląg. Olsztynianie na własnym parkiecie (21 września, godz. 17) podejmą Nielbę Wągrowiec, z kolei elblążanie zmierzą się na wyjeździe z USAR Kwidzyn.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK