Kontakt

Sport i Zdrowie

Sportowcy z Warmii i Mazur ze stypendiami oraz nagrodami

Gala Sportu 2018

Gala Sportu 2019, która odbędzie się 4 kwietnia w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie, to podsumowanie wydarzeń minionego roku w regionie.

Uroczystości to znacząca chwila dla zawodników, trenerów, działaczy, samorządowców oraz mieszkańców Warmii i Mazur. Spotkanie w tak znakomitym gronie jest okazją do podsumowań i refleksji czy podziękowań za włożony trud oraz pracę w minionych miesiącach.

Podczas spotkania zostaną wręczone Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, wyróżnienia dla zawodników sportu młodzieżowego, którzy sięgali po medale na zawodach mistrzostw świata oraz Europy, specjalne wyróżnienia dla uczestników Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, wyróżnienia dla gmin za wspieranie młodych utalentowanych sportowców, wyróżnienia dla gmin wiejskich, klubów najwyżej sklasyfikowanych w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego.

Marszałek województwa wręczy również stypendia 44 sportowcom oraz 35 nagród pieniężnych wyróżniającym się zawodnikom. Uhonorowani zostaną także trenerzy, których podopieczni w minionych miesiącach osiągnęli wysokie wyniki w najważniejszych zawodach.

Poznamy również zwycięzców w trzech specjalnych kategoriach: sportowe odkrycie roku województwa, trener roku sportu młodzieżowego województwa oraz sportowiec roku województwa.

W ubiegłym roku wyróżnienia specjalne otrzymali: Jakub Kochanowski (siatkarz - sportowe odkrycie roku), Andrzej Kamiński (trener kajakarstwa w OKSW Olsztyn – trener roku sportu młodzieżowego), Konrad Bukowiecki (sportowiec roku, kulomiot, Gwardia Szczytno/AZS UWM Olsztyn).

Początek czwartkowej gali o godz. 17 w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK