Kontakt

Informatyzacja

Konwent Informatyków Warmii i Mazur - przyjmowanie zgłoszeń

Szósta edycja Konwentu Informatyków, którą organizuje samorząd województwa, potrwa od 30 do 31 maja 2022 roku w Rynie.

Zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych jest jednym z kluczowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem administracji publicznej.

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nakłada na samorządy bardzo konkretne obowiązki.

Jako jednostki samorządu terytorialnego jesteśmy odpowiedzialni za ogromne ilości danych wrażliwych, mamy obowiązek zapewnienia odporności naszych systemów informatycznych na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność tych danych oraz poprawność działania usług oferowanych przez te systemy w oparciu o administrowane dane.

Województwo warmińsko-mazurskie, mając na uwadze te obowiązki oraz promując rozwój w kierunku nowych technologii oraz innowacyjnych dziedzin gospodarki, obserwuje stałą potrzebę kontynuacji wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy jednostkami, dyskusji nad zagadnieniami IT oraz zastosowaniem ich w administracji samorządowej.

VI edycja Konwentu Informatyków Warmii i Mazur skierowana jest do pracowników działów IT jednostek samorządu terytorialnego. Koncentrować się będzie na tematyce związanej wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych w obszarze IT, niezbędnych dla zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa funkcjonowania administracji samorządowej.

Oprócz uzupełnienia wiedzy teoretycznej w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, możliwe będzie uczestnictwo w warsztatach oraz poznanie innowacyjnych rozwiązań programistycznych, informatycznych oraz technologicznych dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego.

O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt udziału jednej osoby to 300 zł/netto – pokój dwuosobowy i 450 zł/netto – pokój jednoosobowy.

Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 19 maja 2022 roku za pomocą formularza elektronicznego dostępnego pod adresem http://konwentit.warmia.mazury.pl/


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK