Kontakt

Rozwój regionu

Wizyta polonijnej młodzieży z Rosji

Spotkanie w Bartoszycach

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach gościł dzieci i młodzież z obwodu kaliningradzkiego. Rosyjscy uczniowie przebywali na Warmii w ramach projektu wymiany młodzieży, realizowanego przez bartoszycką szkołę oraz Stowarzyszenie „Dom Polski” im. F. Chopina w Czerniachowsku.

Program pobytu rosyjskich gości wypełniony był szeregiem atrakcji i zajęć dydaktyczno-integracyjnych. Uczestniczyli oni w lekcjach języka polskiego, zajęciach sportowych, tanecznych i strzeleckich.

Młodzież miała okazję zwiedzić Bartoszyce, a także drugie historyczne i malownicze miasto naszego regionu – Lidzbark Warmiński. Dodatkowo, Rosjanie gościli w Nadleśnictwie Bartoszyce, gdzie poznali walory przyrodnicze naszego regionu, spacerowali ścieżką dydaktyczną słuchając opowieści towarzyszących im polskich leśników.

Organizowana od kilku lat inicjatywa ZSP nr 2 w Bartoszycach i polonijnego stowarzyszenia „Dom Polski” pozwala na integrację polskiej i rosyjskiej młodzieży, a także na przełamanie barier kulturowych, społecznych i językowych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym samorządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz starostwa powiatowego w Bartoszycach.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK